درخواست ایالت‌های آلمان از دولت مرکل برای افزایش محدودیت‌های کرونایی
با افزایش میزان ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در آلمان، مقامات ایالت‌ها از دولت خواسته‌اند تدابیر واحدی برای کنترل اوضاع در تمامی مناطق کشور به کار گیرد.
کدام اصلی، کدام فرعی؟
یکی از شاهکارهای شیطان، این است که انسان را از طاعتی به طاعت دیگر تنزل دهد. مثلا طاعتی با درجه اهمیت بالا را رها کنی و به طاعتی با درجه اهمیت متوسط بپردازی؛ اینجا بااینکه فرد در حال انجام طاعت است، اما طبق برنامه و خواست شیطان پیش می‌رود.
امیر سرتیپ صباحی‌فرد:
علاوه بر رصد آسمان کشور، آسمان منطقه را نیز رصد می‌کنیم
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: امروز ما علاوه بر رصد آسمان کشور خودمان، آسمان منطقه را نیز رصد می کنیم.
گزافه‌گویی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا علیه ایران
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به بیان اظهاراتی بی اساس علیه ایران پرداخت.
ترامپ را دیدید؟ پس قدرت رئیس‌جمهور را محدود کنید؛ حتی اگر بایدن رئیس‌جمهور شود
زمان آن فرا رسیده که کنگره بستر دموکراسی را تقویت و اطمینان حاصل کند که قوانین ما از مقاومت کافی در برابر رئیس جمهوری قانون گریز برخوردار است. به همین دلیل است که ما امروز در راستای معرفی و اعمال قانون محافظت از دموکراسی گام بر می‌داریم.
جلسه بررسی آخرین وضعیت کالاهای موجود در بنادر و گمرکات؛
بذرپاش: از پیشنهاد پرکردن انبارهای کشور در شرایط تحریم، استقبال می‌کنیم
رئیس کل دیوان محاسبات کشور گفت: شرایط تامین ارز و کمبود منابع را درک می کنیم ولی عدم هماهنگی در تعریف و تامین نیازهای وارداتی و بروکرواسی های بعضاً سردرگم، تولید و اشتغال را به خطر انداخته و صدمات جبران ناپذیری را خواهد داشت.
معاون وزیر دفاع:
ماده انتقال تجربیات و انتقال فناوری خود به بخش‌های صنعتی هستیم
معاون هماهنگ کننده وزیر دفاع گفت: امروز به سطحی از بازدارندگی رسیده ایم که قادریم هر تهدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران را قاطعانه و بی درنگ پاسخ دهیم.
نماینده خداآفرین خبر داد؛
اصابت خمپاره راکتی به یکی از روستاهای مرزی ایران در جریان درگیری آذربایجان و ارمنستان/ نیازی به تخلیه روستاها نیست
نماینده کلیبر و خداآفرین از جزئیات اصابت یک خمپاره به یکی از روستاهای مرزی ایران در جریان درگیری آذربایجان و ارمنستان خبر داد.
دیوان محاسبات:
به هیچ وجه موافق واگذاری کشت و صنعت مغان نبودیم
معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور به واگذاری کشت و صنعت مغان واکنش نشان داد.
ظریف در مصاحبه با راشاتودی:
کارشکنی آمریکا در دسترسی ایران به واکسن کرونا و آنفولانزا مصداق تروریسم پزشکی است
ظریف در مصاحبه با راشاتودی از تحریم‌ها انتقاد کرد و گفت: ما به برجام متعهد هستیم و هنوز در برجام هستیم و اگر کشورهای اروپایی به برجام بازگردند و به تعهداتشان عمل کنند، برجام زنده است.
جانشین و معاون هماهنگ‌کننده اداره عقیدتی سیاسی نهاجا منصوب شد
سرهنگ علی سورانی به عنوان جانشین و معاون هماهنگ کننده جدید اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش منصوب شد.
خاتمی:
۴ جنگ دیگر در جبهه اقتصادی، سیاسی، روانی و رسانه‌ای داریم
امام جمعه موقت تهران با اشاره به برخی عوامل و علل پیروزی ما در دفاع مقدس از جمله یاد خدا وعشق و ارادت به اهل بیت، مقاومت مردم و پیروی از ولایت؛ گفت: در چهلمین سالگرد دفاع مقدس، جنگ نظامی را پشت سر گذاشتیم اما چهار جنگ دیگر شامل جنگ اقتصادی، جنگ سیاسی، جنگ روانی و جنگ رسانه ای داریم که ان شاءالله با هوشیاری و همدلی بیشتر وتبعیت محض از ولایت، از همه آنها با پیروزی و سربلندی عبور خواهیم کرد.
ایران خواستار توقف فوری درگیری‌ها بین آذربایجان و ارمنستان شد
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران خواستار توقف فوری درگیری‌ها بین آذربایجان و ارمنستان و آغاز گفت‌وگو بین دو کشور شد و آمادگی ایران را برای استفاده از ظرفیت‌های خود به منظور برقراری آتش بس و گفت‌وگو اعلام کرد.
محمدی‌گلپایگانی:
ستاد اجرایی فرمان امام (ره) امروز آبروی نظام است
رئیس دفتر مقام معظم رهبری ستاد اجرایی فرمان امام (ره)را آبروی نظام خواند و گفت:ساخت مدرسه و کمک به پرورش نسل آینده، نیاز امروز کشور و اولویت اول شماست، استعدادهای درخشان فراوانی در سراسر کشور به ویژه در مناطق محروم داریم و هرقدر دراین خصوص خدمت کنید و سرمایه و زمان و توجه بگذارید ارزشمند است و جای کار دارد.
تلاش مستمر وزارت کشور با رویکرد دانش‌پایه برای ارتقای ایمنی مراکز تجمعی و افزایش خدمات آتش نشانی‌ها
وزیر کشور در آستانه ۷ مهرماه، با تبریک فرارسیدن روز آتش نشانی و ایمنی به همه آتش نشانان عزیز و فداکار در سراسر کشور یاد و خاطره دلاوری‌ها و ایثارگری‌های همه آتش نشانان از جمله جان برکفانی که در هفتم مهرماه سال ۱۳۵۹ در اطفاء حریق پالایشگاه آبادان حماسه جاودانی از خود به یادگار گذاشتند، را گرامی داشت.
روحانی: وزارت صمت در خط مقدم مبارزه اقتصادی است / با رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت کارنامه خوبی در جنگ اقتصادی رقم بزنیم
رییس جمهوری عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت با بیان این که وزارت صنعت، معدن و تجارت در خط مقدم جبهه مبارزه اقتصادی است، گفت: امیدوارم با رای اعتماد قوی به وزیر پیشنهادی صمت کارنامه خوبی برای مجلس و دولت در پیروزی در جنگ تحمیلی اقتصادی رقم بزنیم.
محمد علی ابطحی: استعفای رییس جمهور دست خودش نیست / ‏خاتمی، می خواست و نتوانست‏
رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات به پیشنهاد عباس عبدی مبنی بر استعفای روحانی واکنش متفاوتی نشان داد.محمد علی ابطحی در کانال خود چنین نوشت: استعفای رییس جمهور دست خودش نیست. ‏اقای خاتمی، می خواست ونتوانست ‏اقای روحانی که خودش هم نمی خواهد.
ترامپ را دیدید؟ پس قدرت رئیس‌جمهور را محدود کنید؛ حتی اگر بایدن رئیس‌جمهور شود
زمان آن فرا رسیده که کنگره بستر دموکراسی را تقویت و اطمینان حاصل کند که قوانین ما از مقاومت کافی در برابر رئیس جمهوری قانون گریز برخوردار است. به همین دلیل است که ما امروز در راستای معرفی و اعمال قانون محافظت از دموکراسی گام بر می‌داریم.
ولید المعلم:
سیاست واشنگتن در قبال تهران، نشانه بی‌توجهی به قوانین بین‌المللی است
وزیر خارجه و معاون نخست‌وزیر سوریه با انتقاد از سیاست‌های واشگتن در قبال تهران، آن را نشانه بی‌توجهی به قوانین بین‌المللی دانست.
برگزاری جلسه دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی با محوریت معضلات معیشتی مردم
جلسه دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی عصر دیروز، شنبه، در دفتر این حزب برگزار شد.
سخن روز
آرشیو
کشکول
آرشیو