سفر هیئت طالبان به تهران
بر اساس اعلام این رسانه، هیئت ۱۴ نفره از وزارتخانه‌های دفاع، انرژی و آب، کشور، امور خارجه و امور قبایل و مرزهای افغانستان در این سفر مولوی سعدالله بلوچ را همراهی می‌کند.
معاونت حقوقی رئیس جمهور: در دولت سیزدهم هیچ گونه شکایتی علیه اصحاب رسانه طرح نشده
از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم تا کنون هیچ گونه شکایتی علیه اصحاب رسانه از سوی معاونت حقوقی رئیس جمهور در مراجع قضایی طرح نشده است و حتی بعد از استقرار دولت سیزدهم این معاونت با ارسال نامه‌ای به محاکم و مبادی ذیربط نسبت به شکایات مطرح شده قبلی اعلام گذشت کرده است.
قالیباف: نمایندگان در عزل و نصب‌ها دخالت نکنند / نباید مقابل تخلفات در تخصیص بودجه کوتاه بیاییم
قالیباف در پاسخ به گلایه برخی نمایندگان از تخصیص نیافتن بودجه برخی بخش‌ها گفت: تأکید بر نمایندگان این است که درعزل و نصب‌ها دخالت نکنند و برای مجلس قابل قبول نیست که تخصیص‌های بودجه بی‌حساب و کتاب باشد، لذا در این موضوع نظارت دقیق انجام می‌شود.
قیافه آمریکا به روایت ترامپ
اخیرا دونالد ترامپ در جمع هواداران خود در ایلینویز یک ریخت و قیافه حکمرانی را در آمریکا، ترسیم کرده که شنیدنی است:
استقبال چین از آغاز مذاکرات غیر مستقیم ایران و آمریکا: حفاظت از برجام به نفع جامعه بین‌الملل خواهد بود
سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن حمایت از آغاز مجدد مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا گفت: آمریکا به عنوان مقصر بحران کنونی، باید به تعهد خود مبنی بر احیای برجام عمل کند.
بوریس جانسون: اگر پوتین زن بود به اوکراین حمله نمی‌کرد
بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در اظهاراتی مدعی شد اگر به‌جای ولادیمیر پوتین یک زن بر سر قدرت بود به اوکراین حمله نمی‌کرد و به باور وی جنگ برخواسته از «افکار مردانه مخرب» است.
رئیسی: عدالت یکی از بنیان‌های اساسی شکل‌دهنده سیاست خارجی ایران است / همکاری کشورهای ساحلی خزر با توجه به تحولات بین‌المللی اهمیت فزاینده‌ای یافته
رئیس جمهور ایران دریای خزر را دریای همکاری دانست و اظهار داشت: همکاری‌های کشورهای ساحلی خزر بخصوص با توجه به تحولات بین‌المللی اهمیت فزاینده‌ای یافته است و این تعامل نه تنها موجب رونق اقتصادی و افزایش رفاه ملت‌های ما می‌شود، بلکه به تقویت صلح و ثبات منطقه‌ای و حل مسائل حوزه خزر صرفا از طریق کشورهای ساحلی می‌انجامد.
باقری: میزبانی مذاکرات احیای برجام توسط قطر نشانه حسن‌نیت این کشور در ترویج گفتگو و تعامل است
مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران، با تاکید بر حمایت ایران از نقش سازنده قطر در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، میزبانی این دور از مذاکرات احیای برجام توسط دولت قطر را نشانه حسن‌نیت این کشور در ترویج گفتگو و تعامل دانست.
نماینده مجلس: پیشنهاد ما این است که رئیسی فرد جدیدی را به جای فاطمی امین برای وزارت صمت معرفی کند
صدیف بدری نایب رئیس کمیسیون عمران گفته، با تصمیم دولت و رئیس جمهور مبنی بر ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت و تشکیل دو وزارتخانه جدید، رئیس جمهور باید دو وزیر به مجلس معرفی کند. او گفت: رئیس جمهور می‌توانند دوباره آقای فاطمی امین را به عنوان وزیر معرفی کنند که باید مجدد از مجلس، رأی اعتماد بگیرد؛ البته پیشنهاد ما این است که فرد جدیدی را معرفی کنند.
رئیسی خطاب به «علی‌اف»: حضور رژیم صهیونیستی در منطقه به نفع امنیت کشور‌ها نیست
رئیسی در دیدار الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان، با تاکید بر اینکه حضور رژیم صهیونیستی در منطقه تنش‌زا بوده و به هیچ وجه به نفع امنیت منطقه نیست، تصریح کرد: امنیت در منطقه صرفا با همکاری کشور‌های منطقه و همسایگان خزر محقق می‌شود.
فرماندار هیرمند: بازداشت ۲ مرزبان ایرانی از سوی طالبان صحت ندارد
سرپرست فرمانداری شهرستان هیرمند گفت: ابعاد درگیری مرزی روز گذشته و شهادت مرزبان جمهوری اسلامی در حال بررسی است و بازداشت ۲ مرزبان ایرانی از سوی طالبان صحت ندارد.
سخنگوی وزارت خارجه: گفتگو‌ها در دوحه از ابتدا دو روزه برنامه‌ریزی شده بود / عصر امروز نشست دیگری میان باقری و انریکه مورا برگزار می شود
سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: گفتگو‌ها در دوحه از ابتدا دو روزه برنامه‌ریزی شده بود و در طول رایزنی‌های دیروز و امروز طرف‌ها در مورد موضوعات باقی‌مانده به تبادل پیشنهاد‌ها و دیدگاه‌های خود پرداختند.
پورمحمدی: حضرت آقا پارسال در انتخابات فرمودند که ظلم و جفا شد، جبران بشود؛ هیچکس نگفت مراد رهبری چه کسی بود؟ / دوباره سال دیگر یک انتخابات داریم، دوباره می‌ترسیم یک ظلم و جفای دیگر بشود
رهبری پارسال در انتخابات ریاست جمهوری گفتند ظلم و جفا شد و جبران شود. اصلا هیچ کس نگفت مراد رهبری چه کسی بود و ما هنوز نفهمیده ایم مراد رهبری چه کسی بود. چه کسی باید پاسخ بدهد؟ چه کسی مقصر بود؟ اصلا ظلم چه بود؟ مخاطب ظلم چه کسی بود؟ شاید در انتخابات بعدی یک ظلم و جفای دیگر بشود؛ چرا اجازه بدهیم این اتفاقات بیفتد؟ سال بعد دوباره انتخابات داریم.
پناهیان: در آینده نزدیک، ایران پیشرفته‌ترین کشور جهان خواهد بود / شهید بهشتی گفت زن و دختر بنی صدر را آزاد کنید؛ آدم که رقیب سیاسی خودش را با عیب زن و بچه‌اش زمین نمی‌زند / امام فرمود من از اول با رئیس جمهوری بنی‌صدر مخالف بودم؛ این موضوع مصالح پیچیده‌ای داشت که الان هم نمی‌شود گفت
علیرضا پناهیان گفت: امام فرمود من از اول با رئیس جمهوری بنی‌صدر مخالف بودم، اما این موضوع مصالح پیچیده‌ای داشت و حتی الان هم نمی‌شود این مصالح را گفت. او با اشاره به دستور شهید بهشتی به آزادی زن و دختر بنی صدر که در اعتراضات دستگیر شده بودند، گفت: همین جوانمردی شهید بهشتی بود که موجب مظلومیت او شد.
بن بست بین ایران و آمریکا هنوز از بین نرفته / واشنگتن همچنان حاضر نیست تضمین ارائه دهد
آن چیزی که مانع از به نتیجه رسیدن شده، پافشاری طرف آمریکایی بر متن طرح پیشنهادی در وین۷ است که شامل «تضمین برای انتفاع اقتصادی ایران» نمی‌شود. در واقع واشنگتن به دنبال احیای برجام به منظور محدود کردن ایران بدون دستاورد اقتصادی برای کشورمان است.
رای دیوان عالی آمریکا در مورد سقط جنین چه تاثیری بر انتخابات میان‌دوره‌ای می‌گذارد؟
دگرگونی‌ها و تغيير جهت‌های انتخاباتی پیش از انتخابات میان‌دوره‌ای نوامبر می‌تواند پیامدهای شگرفی بر حقوق سقط جنین در سراسر ایالات متحده داشته باشد
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: مذاکرات دوحه صرفاً ادامه گفت‌وگوهای وین است/ نقش قطر در مذاکرات فراتر از تسهیل‌گر نخواهد بود
عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نقش قطر در مذاکرات فعلی فراتر از تسهیل‌گر نخواهد بود و این مساله برای جمهوری اسلامی موضوع مهمی است. به‌هرحال ما میزبانی قطری‌ها را به جهت تمایلی که آن‌ها داشتند پذیرفتیم و فکر می‌کنیم یک میزبان خوب، میزبانی است که بی‌طرف باشد و نقش خود را در قالب تسهیل‌گری انجام دهد.
هاشمی‌طبا: یک جمع عاقل باید راه‌ برون‌رفت از شرایط موجود را ارائه کند
مصطفی هاشمی‌طبا گفت: امروز همه مدعیان در دولت جمع شده‌اند اشخاصی مانند محسن رضایی، قاضی‌زاده هاشمی و زاکانی می‌گفتند کار انجام می‌دهند امروز در دولت هستند اما کاری نمی‌توانند انجام دهند.
مطرح شدن دوباره نام نوری المالکی به عنوان نامزد نخست‌وزیری عراق
یکی از رهبران چارچوب هماهنگی شیعیان عراق، از طرح نام رئیس ائتلاف "دولت قانون" به عنوان نامزد این ائتلاف جهت تصدی پست نخست‌وزیری این کشور خبر داد.
ایران خواستار روشن شدن ابعاد موضوع شهادت مرزبان ایرانی در مرز با افغانستان شد
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد؛ ابعاد این حادثه ناگوار در منطقه مرزی میلک که منجر به شهادت مرزبان عزیز جمهوری اسلامی ایران گردید، از جانب نهادهای مسئول در دست بررسی است که به محض مشخص شدن دقیق موضوع، اطلاع رسانی خواهد شد.
آرشیو
کشکول
آرشیو