وزیر علوم: کسی موافق تغییر و تأخیر برگزاری کنکور نیست
وزیر علوم با اشاره به جلسه با اعضای کمیسیون آموزش گفت: کسی موافق تغییر و یا تاخیر برگزاری کنکور نیست امیدواریم بدون مشکل آزمون ها را برگزار کنیم.
برکناری رئیس با سابقه دانشگاه آزاد واحد قزوین
همه جا رباتیک را با قزوین می شناسند و شاخص ارزشگذاری صنعت و دانش رباتیک آن آزمایشگاه بزرگ رباتیک و مکانیک قزوین (MRL) و آن مرکز رشد با عظمت و مجهز قزوین است .
وزیر علوم: کنکور در تاریخ مقرر برگزار می‌شود
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری آزمون سراسری، ارشد و دکتری در موعد مقرر خود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.
افزایش سهمیه بورسیه اعزام دانشجو به روسیه
رئیس دانشگاه شهید بهشتی از راه اندازی فضای مجزای ارتباط با دانشگاه‌های روسیه در این دانشگاه خبر داد و گفت: سهمیه دانشجویانی که در دانشگاه‌های روسیه بورسیه شوند افزایش خواهد یافت.
در راستای انعقاد قرارداد همکاری میان مرکز نوآوری کیَش و دانشگاه علم صنعت مطرح شد:
استقرار دانشگاه علم و صنعت در مرکز نوآوری کیش
دبیر و مدیر مرکز نوآوری کیش گفت: با انعقاد قرارداد میان مرکز نوآوری کیَش و دانشگاه علم صنعت با محوریت محصولات فناوری در حوزه دریا، ساحل، تفریحات دریایی و گردشگری دریایی؛ این دانشگاه در مرکز نوآوری کیش مستقر می شود
سازمان سنجش: تعلیق یا تعویق در کنکورهای ۹۹ نداریم
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: هیچ بحثی در وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تعویق یا تعلیق کنکورهای ۹۹ وجود ندارد.
کارشناس دانشگاه آکسفورد: کرونا قبل از شیوع در چین، در همه جای جهان وجود داشته است
یک کارشناس دانشگاه آکسفورد به روزنامه تلگراف انگلیس گفت با توجه به شواهد، کروناویروس جدید نه فقط در چین بلکه در سطح جهان وجود داشته و امکان شیوع آن در هر زمان و مکان با فراهم شدن شرایط مناسب، وجود داشته است.
محققان: آفتاب تابستان در نیم ساعت ۹۰ درصد کروناویروس‌ها را می‌کشد
محققان می‌گویند آفتاب تابستان قادر است ۹۰ درصد از کروناویروس‌های نشسته روی سطوح را با تابش ۳۰ دقیقه‌ای خود نابود کند.
ابتلای بیش از ۱۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه واشنگتن به کووید-۱۹
مقامات دانشگاه "واشنگتن" اعلام کردند که بیش از ۱۰۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه مبتلا به بیماری "کووید-۱۹" شده‌اند.
زمان کنکور تغییر نکرد؛ ۳۰ مرداد، آزمون برگزار می‌شود
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ تغییری در زمان برگزاری کنکور سراسری لحاظ نشد و قطعاً ۳۰ و ۳۱ مرداد ماه برگزار خواهد شد.
رئیس سازمان سنجش: کنکور طبق تاریخ اعلام شده برگزار خواهد شد / اعمال پروتکل‌های سختگیرانه در حوزه‌های برگزاری آزمون
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به زمان برگزاری کنکور، درباره اینکه دانشجویان جدیدالورود ۹۹ که در دانشگاه‌های شهرهای غیر محل سکونتشان قبول می‌شوند، با توجه به شرایط کرونایی کشور و نیز داوطلبان کنکور که بیمار هستند، توضیح داد.
خط تولید حیرت‌انگیز سونی در ژاپن
ژاپنی‌ها از قدیم‌الایام اولین صنایعی را ساختند که به صورت گسترده از ربات‌ها در آن‌ها استفاده می‌شد. استفاده از ربات‌ها در صنایع می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد، ولی اینکه تصور کنیم بتوان با استفاده از آن‌ها میانگین تولید را به هر ۳۰ ثانیه یک کنسول بازی PS۴ رساند می‌تواند اوج کار این صنعت در سرزمین خورشید تابان باشد.
اتمام طرح زیرساختی هزار میلیارد ریالی فیبر نوری در کیش
پروژه فیبر نوری جزیره کیش با هدف ایجاد زیرساخت های ارتباطی پایدار و با کیفیت در جزیره کیش تا پایان ماه جاری به بهره برداری می رسد.
با تذکر وزارت ارتباطات؛
قیمت اینترنت ایرانسل مطابق قبل است
در پی تذکر و اخطار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به اپراتورها در مورد گرانی و محدود شدن بسته‌ها، عرضه همه بسته های اینترنت با قیمت سابق در اپراتور دوم ادامه دارد. همراه اول واکنشی اما نشان نداده است.
نخستین جوان ایرانی در بین ۱۰ فرد تأثیرگذار دنیا
کمیته بین المللی جوانان جهان، «وحید رجبلو» را به عنوان یکی از ۱۰ فرد تاثیرگذار در ۲۰۲۰ میلادی انتخاب کرده است
نتایج امیدوارکننده واکسن جدید کرونا
شرکت داروسازی فایزر آمریکایی (Pfizer ) اعلام کرد آزمایشات اولیه چهار واکسن جدید کووید ۱۹ که توسط این شرکت و با همکاری شرکت آلمانی بایون تک( BioNTech) ساخته شدند، نتایج امیدوارکننده‌ای داشته است.
احتمال کاهش تعداد سئوالات کنکور در صورت تشدید کرونا
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از نظارت ویژه کمیسیون بر نحوه برگزاری آزمون سراسری، ارشد و دکتری خبر داد و گفت: سناریوهای مختلفی در خصوص نحوه برگزاری کنکور وجود دارد که لغو یا کوتاه کردن زمان آزمون برای حفظ سلامت داوطلبان از جمله این سناریوها محسوب می‌شود.
سازمان سنجش: ورود داوطلبان مبتلا به کرونا به جلسه کنکور بلامانع است
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره نحوه حضور داوطلبان مبتلا به کرونا در جلسه آزمون گفت: مکان مجزایی برای داوطلبانی که بیماری خاصی داشته باشد در نظر گرفته شده است. این داوطلبان باید گواهی از پزشک که تائید کننده بیماری باشد را داشته باشند.
اختلال اینترنت داد مشترکان را درآورده است
در حالی روز گذشته محمد جواد جهرمی، وزیر جوان دولت یازدهم در مورد ورود نسل پنجم اینترنت از شهریور ماه خبر داده است که بسیاری از مشترکان اینترنت در روزهای گذشته با اختلال‌های شدید در اینترنت خود مواجه شده‌اند و به درستی نتوانسته‌اند از خدمات اپراتورها استفاده کنند.
وزیر علوم: زمان برگزاری آزمون های مرداد ماه سال جاری، به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد
وزیر علوم با تاکید بر اینکه زمان برگزاری آزمون های مرداد ماه سال جاری از جمله کنکور به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد، گفت: این حق داوطلبان است که سال آینده در دانشگاه‌ها حاضر باشند اگر به هر دلیلی حق ورود به دانشگاه ها برای این افراد ضایع شود، وزارت علوم نمی تواند مسئولیت آن را بپذیرد.
سخن روز
آرشیو