سخنگوی وزرات بهداشت آخرین آمار «کرونا» در ایران را اعلام کرد:
فوتی ها ۳۸۷۲ نفر/ مبتلایان ۶۲۵۸۹ نفر/ بهبودی ها ۲۷۰۳۹ نفر
از دیروز تا امروز ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۰۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.
10 اشتباه رایج هنگام استفاده از ماسک
بنابر دستورالعمل های جدید مقامات بهداشت و سلامت، تمام افراد هنگام حضور در مکان های عمومی باید از ماسک یا دیگر پوشش های صورت استفاده کنند. هدف از این اقدام کاهش سرعت انتشار بیماری کووید-19 است.
آغاز ثبت اطلاعات تکمیلی در سامانه شورای سلامت برای متقاضیان بازگشت به جزیره کیش
دسترسی ثبت اطلاعات تکمیلی برای متقاضیان بازگشت به جزیره کیش که دارای کارت کیشوندی فعال هستند و مبدا ورود به جزیره کیش را تهران اعلام کردند، فراهم شد
تردد بین استانی فراگیران رشته‌های علوم پزشکی بلامانع است
وزیر بهداشت تردد بین استانی فراگیران رشته‌های علوم پزشکی با ارائه کارت نظام پزشکی و یا کارت دانشجویی را بلامانع اعلام کرد.
در راستای تامین نیازهای بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و مراکز درمانی استان‌های جنوبی کشور محقق شد؛
ارسال هشت هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده از کیش به سرزمین اصلی
شرکت داروسازی کیش مدیفارم با همکاری تلاشگران عرصه سلامت در جزیره کیش، چهارمین محموله با ظرفیت هشت هزار لیتر انواع ژل و محلول‌های ضدعفونی‌کننده به سرزمین اصلی ارسال کرد
جهانپور: ترافیک این دو روز حاصل تردد شخصی بود!
سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری مجازی امروز خود به ارائه نکاتی پرداخت.
معاون وزیر بهداشت:
مشاغل پرریسک همچنان تعطیل است
معاون وزیر بهداشت ضمن تشریح اقدامات این معاونت برای مقابله با کرونا گفت: قرار است برای گام دوم فاصله گذاری های اجتماعی، سامانه ای را طراحی کنیم تا ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار صنعت و کارگاه برای رصد هر چه بیشتر موارد بهداشتی در آن ثبت نام کنند.
راهنما‌های گام دوم مبارزه با کووید ۱۹ ابلاغ شد
دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه ای به وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی کشور و با توجه به ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط و کار، راهنماهای گام دوم مبارزه با کووید 19 را ابلاغ و بر اجرای آن تاکید کرد.
آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها/ ۱۸ فروردین+جدول
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶۰۵۰۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۳۶ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۳۷۳۹ نفر رسید.
احتمال ابتلای مجدد سنین بالای 75 سال به کرونا پس از بهبودی
فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، احتمال ابتلای مجدد به ویروس کووید-۱۹ در سنین بالای ۷۵ سال را بیشتر از سنین کمتر از ۷۵ سال اعلام کرد.
سخنگوی وزارت بهداشت: سلامت را سیاسی نمی‌کنیم/ دولت چین کنار ما بودند
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: دارو و تجهیزات پزشکی همچنان تحریم است و کشورهایی بودند که در شرایط تحریم کنار مردم ما ایستادند و دولت و ملت چین در قالب سازمان‌های مردم نهاد بیشترین پشتیبانی را در حوزه تجهیزات پزشکی برای ما داشته‌اند که این یک واقعیت است.
سخنگوی وزارت بهداشت:
آخرین آمار «کرونا» در ایران: فوتی ها ۳۷۳۹ نفر/ مبتلایان ۶۰۵۰۰ نفر/ بهبودی ها ۲۴۲۳۶ نفر
از دیروز تا امروز ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۲۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.
بیماری ریوی و آسم ریسک ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد
طبق گزارش انجمن ریه آمریکا، افراد مبتلا به بیماری آسم و سایر بیماری های ریوی در معرض افزایش ریسک مشکلات جدی ناشی از کووید ۱۹ قرار دارند.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران: مسئولان اداره ها به دورکاری و کاهش ساعت تمکین نمی کنند / مراجعات بیمارستانی 25 درصد افزایش یافت
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران با اشاره به اینکه برخی ادارات به تشخیص‌ خود عمل می کنند، گفت: ادارات به کاهش ساعات اداری و دورکاری تمکین نمی کنند
آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها/ ۱۷ فروردین+جدول
رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵۸ هزار و ۲۲۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۱نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۶۰۳ نفر رسید.
به لحاظ، علمی ما هنوز به طور کامل وارد مرحله کنترل بیماری ‌نشدیم / نمی‌توان گفت که پیک بیماری را پشت سر گذاشته‌ایم / کاهش اقدامات کنترلی، مانند آتش زیرخاکستر عمل خواهد کرد / غربالگری از هر فرد باید حداقل هفته ای یک بار برای هر فرد انجام شود
استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ به این سوال که آیا پیک بیماری کرونا را پشت سرگذاشته ایم، گفت: از نظر علمی ما هنوز به طور کامل وارد مرحله کنترل بیماری ‌نشدیم و اقداماتی که تاکنون انجام شده، در راستای مدیریت شیوع کرونا بوده است؛ بنابراین نمی‌توان گفت که پیک بیماری را پشت سر گذاشته‌ایم.
آخرین آمار «کرونا» در ایران: فوتی ها ۳۶۰۳ نفر/ مبتلایان ۵۸۲۲۶ نفر/ بهبودی ها ۲۲۰۱۱ نفر و ۴۰۵۷ نفر در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند
از دیروز تا امروز 17 فروردین 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۴۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد.
تایید نهایی کیت‌های تشخیص کرونای ۳ شرکت از سوی ۲ نهاد/ تولید انبوه به شرط تایید هیات امنای ارزی
براساس آخرین تغییرات انجام شده در زمینه تولید کیت‌های تشخیص و استخراج کرونا ویروس، تاکنون از میان ۵۲ شرکت ارائه دهنده طرح، کیت تولیدی ۸ شرکت تایید و از این تعداد تنها ۳ شرکت مجوزهای لازم را از دو نهاد تایید کننده دریافت کرده‌اند، ولی تولید انبوه این کیت‌ها منوط به صدور مجوزهای لازم از سوی هیات امنای ارزی است.
توزیع ۵۵۳ ونتیلاتور بین دانشگاه‌های علوم پزشکی با شیوع کرونا
رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از توزیع ۵۵۳ دستگاه ونتیلاتور ثابت و پرتابل و ۱۶۶ عدد بای پپ (دستگاه کمک تنفسی) بین دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور از زمان شیوع کرونا خبر داد.
آیا باید تمامی خریدها را به دلیل کرونا ضدعفونی و شسته شود؟
در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر انتقال COVID-۱۹ (کرونا) توسط مواد غذایی وجود ندارد. بزرگترین خطر هنگام خرید این محصولات است که در فروشگاه و در کنار سایرین قرار دارید.
آرشیو