استانداری: افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا در البرز / محدودیت‌ها تمدید شد
استاندار البرز با تاکید بر اینکه مرگ و میر ناشی از کرونا در استان شدت گرفته است، گفت: محدودیت‌ها یک هفته دیگر تمدید می‌شود.
احتمال مرخصی مجدد زندانیان به خاطر کرونا
دادستان تهران گفت: شرایطی اخیرا فراهم شد که زمینه مرخصی زندانیان باز هم فراهم شود و با توجه با اجرای قانون کاهش حب همکاران ما در تکاپو هستند زمینه خروج تعدادی از زندانیان را فراهم کنند.
٢ سال و ٦ ماه زندان برای پیام درفشان قابل اجراست/ حکم بدوی است و به برائت امیدواریم
نصراللهی گفت: ٢سال و ٦ماه حکم زندان برای پیام درفشان قابل اجرا است، البته این حکم بدوی است و امید ما برائت از اتهام اصلی است
شهرداری تهران: ابتلا به کرونا در حوزه تاکسیرانی بالاتر است / برخورد انضباطی با رانندگانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: در خصوص آمار ابتلا به کرونا در معاونت حمل و نقل و ترافیک اظهار داشت: رقم ابتلا در حوزه تاکسیرانی نسبت به اتوبوسرانی و مترو بالاتر است. وی افزود: در کمیته انضباطی با رانندگانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند، برخورد می‌شود.
معاون وزیر بهداشت: کمبود نیروی انسانی از مشکلات مقابله با کروناست
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر کمبود نیروی انسانی مهمترین مشکل در ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی است و مشکل بعدی کاهش درآمدهای مراکز درمانی ناشی از این ویروس است.
در روزهای اخیر شاهد تنوع گسترده تر علایم بیماری مراجعان هستیم / تعداد مبتلایان ۱۰-۱۹ ساله دو برابر شدند / ابتلای ۴۵۰۰ پرسنل بهداشتی درمانی تهرانی به کرونا / تهران فعلا شرایط میزبانی آزمونهای مختلف حضوری را ندارد؛ بهتر است که به زمان دیگری موکول شوند / احتمالا حدود ۲۵-۲۰ درصد از تهرانی ها مبتلا به کرونا شده باشند
دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در تهران شرایط تهران را از نظر بیماری کرونا ناپایدار، سخت و شکننده تلقی کرد و با اشاره به این که با سیر جدیدی از بیماری روبرو خواهیم بود، گفت: در روزهای اخیر علاوه بر افزایش تعداد مراجعان بیمارستانی شاهد تنوع گسترده تر علایم بیماری مراجعان هستیم. بستری شدگان با علایمی نظیر خستگی مفرط، ضعف، بیحالی، اختلال در وضعیت حرکتی در افراد سالمند، ایجاد اختلال در بویایی و چشایی و علایم گوارشی مثل اسهال های آبکی همراه تب، کم اشتهایی و بی اشتهایی مراجعه می کنند.
محاکمه عاملان سرقت مرگبار از کارخانه
دو پسر که در جریان سرقت خشن مردی را به قتل رسانده و کارگری را دچار نقص عضو کرده بودند، در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفتند.
فال روز پنج شنبه 19 تیر 1399
فال روز پنج شنبه 19 تیر 1399
محسن هاشمی: لغو طرح ترافیک دست شهرداری نیست
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه افزایش تردد خودروها می‌تواند سبب افزایش آلودگی هوا و کاهش ایمنی بدن افراد شود، گفت: مدیریت شهری در مورد لغو یا اجرای طرح ترافیک تابع تصمیمات ستاد کرونا است.
نامه سرگشاده شورای عالی سازمان نظام پزشکی به مردم؛ مدافعان سلامت را یاری کنید
شورای عالی سازمان نظام پزشکی طی نامه‌ای با اشاره به ۱۲۰ شهید مدافع سلامت در کشور، از مردم خواست با رعایت موارد بهداشتی، مدافعان سلامت را در ارایه بهتر خدمات درمانی یاری کنند.
افزایش شدت باد‌های ۱۲۰ روزه در ۳ استان/هشدار بالاآمدن آب رودخانه‌ها در شمال غرب
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از روز جمعه ۲۰ تیر تا دوشنبه ۲۳ تیر افزایش شدت باد‌های ۱۲۰ روزه در خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و شرق کرمان پیش‌بینی می‌شود و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد.
سخنگوی سازمان تعزیرات:
اگر خودرو‌های وعده داده شده توزیع شود، التهاب بازار کم خواهد شد/ در خصوص مسکن می‌توانیم ورود کنیم
سخنگوی سازمان تعزیرات گفت: قطعاً اگر وعده وزیر صنعت مبنی بر توزیع یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو به صورت برنامه زمانبندی شده و منظم محقق شود التهابات بازار خودرو کاهش می‌یابد.
تاکید شهرداری تهران: اجرای طرح ترافیک از ساعت ٨:٣٠ تا ١٦
مدیر روابط عمومی معاونت حمل‌و نقل ‌وترافیک شهرداری تهران تاکید کرد در حال حاضر طرح‌های ترافیکی پایتخت از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ اجرا می‌شود و در این میان، یک بار خروج از محدوده طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا از ساعت ١٤:٣٠ آزاد است.
سخنگوی شورای شهر: وضعیت کرونا در تهران «اسفناک» است
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران وضعیت شیوع کرونا در تهران را اسفناک ارزیابی کرد و نوشت: افزایش پرشتاب تعداد بیماران و جانباختگان، حیرت آور است.
کرونا در آمریکا هم رکورد زد؛ ۵۸ هزار مبتلا در یک روز
طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، با ابتلای ۵۸ هزار و ۲۹۲ مورد جدید ظرف ۲۴ ساعت گذشته به کرونا، تعداد آمار روزانه مبتلایان به این ویروس در آمریکا رکورد تازه‌ای زد.
آموزش و پرورش: بازگشایی مدارس در مناطق قرمز مجازی، در مناطق زرد به صورت ترکیبی و در مناطق سفید، حضوری خواهد بود / آغاز کلاس‌های مجازی از ۱۵ شهریور
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شرایط سال تحصیلی آینده اظهار کرد: تصمیم‌گیری نحوه فعالیت مدارس در مناطق زرد با شورای مدارس و در چارچوب ضوابط اعلام‌شده از سوی آموزش‌وپرورش خواهد بود.
احتمال بازگشت بخشی از محدودیت‌های کرونایی به تهران از روز شنبه / یک چهارم کل تخت های بیمارستانی تهران از سوی بیماران کرونایی اشغال شده / در صورت ادامه روند فعلی، در ۱۰ روز آینده، این رقم دو برابر می‌شود
معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه متاسفانه آمار ابتلا هم در تهران و هم در کشور در حال افزایش است، گفت: در این راستا پیشنهادهایی برای افزایش محدودیتها و کنترل بازگشایی‌ها به مقامات بالاتر، ستاد ملی کرونا و وزارت کشور اعلام شده که در صورت موافقت بخشی از محدودیتها باز می‌گردد.
وقوع ۱۲۰۰ آتش‌سوزی جنگلی و مرتعی در ۳ ماه / ۴۰ نفر دستگیر شده‌اند
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ضمن بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۱۲۰۰ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور به وقوع پیوسته است، گفت: مساحت درگیر آتش‌سوزی‌های اخیر نیز ۱۲هزار و ۵۰۰ هکتار گزارش شده است.
سرقت مرگبار از مغازه پرنده‌فروشی
مردی که متهم است برای افشا‌نشدن راز سرقتش مرتکب قتل شده و نگهبانی را کشته است، پای میز محاکمه رفت.
سخن روز
آرشیو