کد خبر: ۹۵۷۲۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: ۲۴۸۸
اگر رژیم غذایی کم کربوهیدرات دارید، به میوه‌های کم شکر پایبند باشید. اکثر میوه‌ها به خاطر مقدار گلیسیمیک پایینی (GI) که دارند؛ قند آن‌ها بیشتر فروکتوز است با این حال، میوه‌های خشک (مانند کشمش، خرما، و شیرین کرن بری)، طالبی و آناناس مقدار GI متوسطی دارند. با ما همراه باشید تا ببینید هر میوه چقدر قند دارد.

میزان قند هر میوه را بدانیدبه گزارش خبرداغ به نقل از برنا ، اگر رژیم غذایی کم کربوهیدرات دارید، به میوه‌های کم شکر پایبند باشید. اکثر میوه‌ها به خاطر مقدار گلیسیمیک پایینی (GI) که دارند؛ قند آن‌ها بیشتر فروکتوز است با این حال، میوه‌های خشک (مانند کشمش، خرما، و شیرین کرن بری)، طالبی و آناناس مقدار GI متوسطی دارند. با ما همراه باشید تا ببینید هر میوه چقدر قند دارد.

افرادی که قند دارند باید بدانند که میوه ها نیز دارای قند کم و زیاد هستند و میوه هایی که قندشان بالاست را باید با احتیاط بیشتری مصرف کنند.

میوه ها حاوی بسیاری از مواد مغذی هستند و اگر می خواهید شکر بخورید، میوه بهترین انتخاب است. خبر خوب این است که میوه هایی که میزان قند پایینی دارند، حاوی بالاترین میزان مواد مغذی هستند، از جمله آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی. از طرف دیگر، برخی افراد قند را بهتر از مواد دیگر هضم و پردازش می کنند. اگر شما فردی هستید که به رژیم کم کربوهیدرات خوب پاسخ می دهید، باید مراقب باشید.

میزان قند موجود در انواع میوه های زمستانی و تابستانی

یک راه سریع برای فکر کردن در مورد اینکه کدام میوه ها دارای پایین ترین سطح قند هستند، از این قوانین استفاده کنید. میوه هایی که در ادامه این بخش معرفی خواهیم کرد از پایین ترین سطح قند به بالاترین مقدار قند قرار گرفته اند:

توت ها: اینها عموماً میوه هایی با پایین ترین سطح قند هستند و هم چنین دارای بیشترین میزان آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی دیگر می باشند. لیمو نیز در پایین ترین رده قرار دارند.

میوه های تابستانی: طالبی، هلو، نارنگی و زردآلو در دومین رده قرار دارند.

میوه های زمستانی: سیب، گلابی، و مرکبات شیرین مثل پرتقال میزان قند متوسطی دارند. (لمون و لیمو نیز حاوی شکر پایینی هستند).

میوه های گرمسیری: آناناس، انار، انبه، موز، و انجیر تازه حاوی شکر زیادی هستند (گوآوا و پاپایا کم تر از بقیه است).

میوه های خشک: خرما، کشمش، زردآلو، آلو سیاه، انجیر، و بسیاری میوه های خشک دیگر حاوی شکر بسیار بالایی هستند.

پایین ترین میزان قند در چه میوه هایی است؟

لیمو سبز (۱.۱ گرم شکر در هر میوه) و لیمو زرد (۱.۵ گرم شکر در هر میوه) به ندرت خورده می شوند؛ بیشتر به آب میوه تبدیل می شوند و سپس شیرین می شوند اما می توانید آب یک برش از آنها را با آب خالی اضافه کرده و یا آن ها را روی غذا فشار دهید تا مواد مغذی و مواد غذایی شان را به غذایتان اضافه کنید.

ریواس: ۱.۳ گرم شکر در هر میوه.

غیر ممکن است که میوه شیرین نشده اش را پیدا کنید، پس قبل از مصرفش برچسب آن را چک کنید اما اگر خودتان آن را تهیه کنید، می توانید مقدار قند اضافی یا شیرین کننده مصنوعی را مدیریت کنید.

زردآلو: ۳.۲ گرم شکر در هر زردآلو کوچک.

شما می توانید از کل، پوست و همه آن ها لذت ببرید. مراقب زردآلو خشک شده باشید، وقتی آن ها خشک می شوند، کوچک می شوند.

کرن بری: ۴ گرم شکر به ازای هر فنجان. در حالی که به طور طبیعی حاوی شکر بسیار کمی است، اما معمولاً وقتی تازه یا خشکش خورده می شود، شیرین شده، پس بسیار محتاطانه عمل کنید.

تمشک: ۵ گرم شکر در هر فنجان. هدیه ای برای کسانی که میوه های با قند کم می خواهند ؛ این میوه را می توانید تازه یا یخ زده بخورید. شما می توانید آن ها را در تابستان تازه بگیرید و یا در تمام طول سال منجمد کنید.

کیوی: ۶ گرم شکر در هر کیوی. طعم ملایمی دارند و رنگ بسیار زیبایی به سالاد میوه می دهند هم چنین شما می توانید پوستش را نیز بخورید.

توت فرنگی: ۷ گرم شکر در هر فنجان. با کمی شکر بیشتر از تمشک، این ها انتخاب های بسیار خوبی برای یک اسنک، سالاد میوه، یا به عنوان یک جز در یک آب میوه، سس و یا دسر هستند.

انجیر: ۸ گرم شکر در هر میوه. تازه است و هم می توان انجیر را خشک کرد که کمی سفت می شود و محاسبه میزان شکرش کمی سخت می شود و می تواند ۵-۱۲ گرم شکر در هر انجیر وجود داشته باشد.

گریپ فروت: ۸ گرم شکر در هر گریپ فروت. شما می توانید گریپ فروت تازه را به سالاد میوه اضافه کنید و یا به تنهایی بخورید و مقدار قند یا شیرین کننده ای که می خواهید اضافه کنید را تنظیم کنید.

میزان قند هر میوه را بدانید

میوه های با میزان قند متوسط چیست؟

گرمک: ۸ گرم شکر در هر میوه. اینها میوه ای عالی برای خالی خوردن و یا تهیه سالاد میوه هستند و پایین ترین سطح قند را در میوه های خربزه ای دارند.

نارنگی: ۹ گرم شکر در هر نارنگی متوسط.آن ها قند کمتری نسبت به پرتقال دارند و برای سالاد میوه خوشمزه هستند. آن ها همچنین به راحتی همراه با نهار و تنقلات نیز خورده می شوند.

شلیل: ۱۱.۳ گرم شکر در یک شلیل کوچک. اینها میوه هایی خوش مزه هستند که وقتی رسیده باشند از خوردنشان لذت خواهید برد.

پاپایا: ۱۲ گرم شکر در یک پاپایا کوچک. آن ها قند کمتری نسبت به دیگر میوه های گرمسیری دارند.

پرتقال: ۱۲ گرم شکر در یک پرتقال متوسط که برای کنار غذا و تنقلات، عالی هستند.

طالبی: ۱۳-۱۴ گرم شکر در هر طالبی. آن ها را می توان به سالاد میوه اضافه کرد یا خودشان را تنها خورد.

آلبالو: ۱۳ گرم شکر در هر فنجان آلبالو. در تابستان از میوه تازه اش لذت خواهید برد، و اگر قندش را محدود می کنید، بسیار عالی خواهد بود.

هلو: ۱۳ گرم شکر در هر هلو متوسط. شما می توانید تنها و یا در انواع مختلفی از دسرهای، اسموتی ها، و سس های مختلف از آنها لذت ببرید.

بلوبری: ۱۵ گرم شکر در هر فنجان. آن ها از لحاظ میزان شکر بیشتر از توت های دیگر هستند، اما غنی از مواد مغذی می باشند.

بیشترین قند در چه میوه هایی است؟

آناناس: ۱۶ گرم شکر در هر قطعه. آناناس یک میوه استوایی است که شکر زیادی دارد.

گلابی: ۱۷ گرم شکر در هر گلابی متوسط ، این میوه زمستانی شکر زیادی دارد.

موز: ۱۷ گرم شکر در هر موز بزرگ. آن ها شیرینی زیادی به وعده غذایی اضافه می کنند.

هندوانه: ۱۸ گرم شکر در هر هندوانه. با اینکه این میوه زیاد شیرین نیست، اما قند بیشتری نسبت به بقیه دارد.

سیب: ۱۹ گرم شکر در یک سیب کوچک. آن ها را می توان به راحتی با غذا و تنقلات مصرف کرد، اما شکر بیشتری از نارنگی یا پرتقال دارند.

انار: ۳۹ گرم شکر برای هر انار. کل میوه مقدار زیادی شکر دارد، اما اگر از یک میوه، ۱ اونس بردارید، تنها ۵ گرم کربوهیدرات خواهید گرفت.

گیلاس: ۱۸ گرم قند برای هر پیمانه گیلاس . گیلاس یک میوه شیرین است و این نشان دهنده وجود قند در آن است.

انبه: ۴۶ گرم شکر در هر میوه. این میوه های شیرین گرمسیری مقدار زیادی شکر دارند.

انگور: ۱۵ گرم شکر در هر فنجان ؛ در حالی که آن ها یک میان وعده خوب هستند، اگر به مصرف شکرشان نگاه کنید، باید میزان مصرفشان را کمی محدود کنید.

آلو سیاه: (۶۶ گرم شکر در هر فنجان)، کشمش (۸۶ گرم شکر در هر فنجان) و خرما (۹۳ گرم شکر در هر فنجان) میوه های خشک شده ای هستند که شکر بسیار بالایی دارند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظر شما
در زمینه ی انشار نظرات مخاطبان رعایت چند نکته ضروری است
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید خبر داغ مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است خبر داغ از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب, توهین یا بی احترامی به اشخاص ,قومیت ها, عقاید دیگران, موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است. نظرات پس از تایید مدیر بخش مربوطه منتشر میشود.
نام:
ایمیل:
* نظر: