کد خبر: ۹۲۶۱۹۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: ۳۸۲
ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور با بیان اینکه دشمن دنبال این است مردم را از هویت انقلاب دور کند، گفت:: دشمن می‌داند مردم خطر می‌کنند و این موضوع موجب یأس دشمن و امیدواری نیروهای انقلابی است. وی با بیان اینکه ما باید با شعار "ما می‌توانیم" امور را پیش ببریم، تصریح کرد: این موضوع معنایش شکست دشمنان انقلاب است به طوریکه مردم رسماً اعلام می‌کنند می توان با مقاومت تحریم را بی اثر کرد بنابراین وظیفه خود می دانیم به خواست مردم ایستادگی مقابل زیاده خواهان و مقابل نظام سلطه را در دستور کار قرار دهیم و از مواضع جمهوری اسلامی عقب نشینی نکنیم.

رئیسی: مردم رسماً اعلام می‌کنند می توان با مقاومت، تحریم را بی اثر کرد / دشمن می‌داند مردم خطر می‌کنند؛ این موضوع موجب یأس آنهاست / وظیفه داریم به خواست مردم، ایستادگی مقابل نظام سلطه را در دستور کار قرار دهیمرئیس‌جمهور در جمع مردم کبودراهنگ گفت: امروز مهمترین مؤلفه قدرت ملی ما و امنیت ملی ما مردم متدین در صحنه هستند.

به گزارش خبرداغ به نقل از انتخاب ، سیدابراهیم رئیسی پنجشنبه ۶ مردادماه در جمع مردم کبودراهنگ، ضمن ادای احترام به شهدا اظهار کرد: جوانان با بصیرت این منطقه و این شهر، در تاریخ خود هم مبارزه و ایستادگی در برابر رژیم ستمشاهی را دارد، هم همراهی با امام بزرگوار عظیم الشأن را دارد، هم کارنامه درخشانی در دفاع مقدس دارد و هم همراهی و ایستادگی و اعلام موضع با بصیرت در مواقع مختلف در تاریخ انقلاب اسلامی را دارد به نحوی که این شهرستان به عنوان شهرستانی با مردمانی مؤمن، انقلابی، ولایی و شهید داده مورد شناخت همگان است و همواره این ایستادگی، مقاومت و بصیرت را باید در این شهر و منطقه حفظ کرد.

به نوشته ایسنا، وی ادامه داد: افتخار است برای بنده که در جای جای این استان حضور یابم اما امروز به علت محدودیت زمان در این شهرستان حضور یافتم که مردمانی مقاوم، مردمانی ولایتمدار و با بصیرت دارد، آنچه که امروز مهمترین مؤلفه قدرت ملی ما و امنیت ملی ما است، مردم متدین در صحنه هستند.

رئیسی بیان کرد: هر اقدامی در جهت اقتدار کشور انجام شود، تولید قدرت برای کشور می کند. چه آن عزیزی که در پادگان‌ها و پایگاه‌های نظامی سعی می‌کند صنایع نظامی پیشرفته را آماده کند و بسازد تولید قدرت می‌کند، چه شما عزیز کشاورزی که در زیر آفتاب تولید محصول می کنید، هر گامی در جهت تولید برداشته شود تولید قدرت است.

وی ادامه داد: امروز تلاش تمام تولیدکنندگان در عرصه های کشاورزی، دامداری، صنعت، معدن و هر که در جهت توانمندتر کردن کشور حرکت کند، تولید قدرت برای کشور می کند. امروز وظیفه همه است در سال تولید در جهت تولید بیشتر و تولید برتر تلاش کنمد هم کمیت افزایش یابد هم کیفیت.

رئیس جمهور با اشاره به شهرستان کبودراهنگ و مشکلات این منطقه که از سوی مسئولان استانی و شهرستان به وی منتقل شده است، تصریح کرد: اولین مسئله، مسئله کشاورزی است که باید رونق بیشتری پیدا کند و اصلاح مدیریت منابع آبی با کمک و مشارکت خود مردم انجام پذیرد تا بتوان هر چه بهتر از این منابع استفاده کرد چه در سطح شهرستان کبودراهنگ چه در سطح استان.

وی با اشاره به اصلاح الگوی کشت به عنوان دومین نکته خاطرنشان کرد: مردم و کشاورزان عزیر باید در این زمینه همراهی کنند که این موضوع صورت گیرد و هم کشت مناسب و هم مورد نیاز کشور باشد و هم منافعی را برای کشاورزان داشته باشد که این امر با فعالیت مضاعف مسئولان و دست اندرکاران استان، استاندار، فرماندار و مسئولان بخش ها با همکاری خود مردم باید انجام شود.

رئیسی در ادامه به مسئله اوقافی بودن اراضی شهرستان کبودراهنگ اشاره و اظهار کرد: اراضی وقفی، حکم خود را دارد و با توجه به مشکلاتی که وقفی بودن اراضی در کسب و کار و سکونت و خانه و زندگی مردم کبودراهنگ ایجاد کرده از اوقاف، استاندار و مسئولان استان می خواهم سریعاً کارگروهی در این زمینه به منظور حل مشکل فعال شود و ما هم در دولت کمک می کنیم تا این کار صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مردم اینجا متدین هستند بنابراین اگر اراضی وقفی هستند باید معلوم شود، افزود: به صورت خاص آشنایی با موضوع وقف ندارم اما اگر از نظر اسناد وقفیت آن معلوم است، باید دنبال راهکاری بود که زندگی مردم، خانه و محل کارشان ثبات پیدا کند و تثبیت شود بنابراین پیشنهادم این است که کارگروهی با موضوع تعیین تکلیف وقفی بودن اراضی و هم مسئله ای که با مسکن و شهرسازی دارند، آنچنان که به من گزارش داده اند، درنظر گرفته شود.

وی ادامه داد: مصرانه می خواهم که از آثار سفر و دیدار ما با مردم کبودراهنگ حل این دغدغه مردم باشد. می خواستم بگویم حداکثر ظرف دو ماه این کار انجام گیرد که شاید برای پیگیری و تعیین تکلیف این زمان کم باشد اما با کار انقلابی در دو ماه می شود یک وضعیت و شرایطی برای مردم پیش آورد و به آنها اعلام کرد که مسئله مسکن و محل کارشان در ارتباط با اوقاف و وزارت راه و سهرسازی حل شده است بنابراین حداکثر ظرف دو ماه این مسئله باید مشخص شود.

رئیس جمهور راه های مواصلاتی را از دیگر رنج های مردم شهرستان کبودراهنگ برشمرد و تصریح کرد: کبودراهنگ در ارتباطش با بخش های مختلف و اطراف مشکل دارد بنابراین حل مشکل راه های مواصلاتی شهرستان جزء اولویت های سفر ماست و بعدازظهر در شورای اداری استان مصوباتی برای حل این مشکلات و مسائل سراسر استان اعلام خواهیم کرد.

وی یادآور شد: در جریان مسائل سایر شهرستان ها نیز قرار گرفته ایم و بنا داریم در این سفر به میزانی که امکان دارد طبق اولویت های شناسایی شده، برایشان راهکارهایی پیش بینی شود و با مصوبات و تصمیمات سفر بخشی از مشکلات در این استان کاهش یابد.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش به دغدغه کار و اشتغال جوان تحصیلکرده پرداخت و گفت: کار منحصر به کار اداری نیست، فقط نشستن پشت میز در یک سازمان و اداره نیست، بهترین کار را دامداران و صنعتگران و ... دارند، فقط یک بخش کارها، اداری است، تماماً اداری نیست. این دغدغه شما نسبت به مسئله کار درست بوده و در دستور کار دولت است، ایجاد اشتغال به ویژه اشتغال روستایی و در این مناطق می تواند به خوبی و به زودی فعال شود.

وی بیان کرد: اعتباراتی در این سفر در نظر گرفتیم تا بخشی از مسئله بیکاری کاهش پیدا کند و به اشتغال تبدیل شود. سرمایه بزرگ‌ منطقه دلدادگی به ارزش‌های انقلاب و شهداست. شهرستان شما جزء مناطق برجسته کشور است و رهبر انقلاب به بنده و شما توصیه کردند مراقب باشید هویت شما را مورد آسیب قرار ندهند. دشمن دنبال این است مردم را از هویت انقلاب دور کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش مطرح کرد: دشمن می‌داند مردم خطر می‌کنند و این موضوع موجب یأس دشمن و امیدواری نیروهای انقلابی است. در دنیا جنگ اراده‌ها وجود دارد، ملت ما اراده کرده مسیر شهدا را ادامه دهد و راه را هموار کند و هیچ تحریمی را مانع نداند.

وی با بیان اینکه ما باید با شعار "ما می‌توانیم" امور را پیش ببریم، تصریح کرد: این موضوع معنایش شکست دشمنان انقلاب است به طوریکه مردم رسماً اعلام می‌کنند می توان با مقاومت تحریم را بی اثر کرد بنابراین وظیفه خود می دانیم به خواست مردم ایستادگی مقابل زیاده خواهان و مقابل نظام سلطه را در دستور کار قرار دهیم و از مواضع جمهوری اسلامی عقب نشینی نکنیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بابائی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
0
0
در برجام جدید در باره جنایت های آمریکا و متحدانش در جنگ تحمیلی 8 ساله و حمایت همه جانبه از گروهک تروریستی ضد انقلاب، گروهک تروریستی منافقین، صدام، تروریسم، القاعده، داعش، تکفیری ها و سایر گروه های تروریستی مورد حمایت آمریکا و متحدانش باید روی میز باشد.
بابائی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
0
0
سنگ‌اندازی در مسیر برجام به ضرر آمریکایی‌ها تمام می‌شود.
اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر عداوت و دشمنی دولتمردان این کشور با جمهوری اسلامی ایران را آشکارتر کرد.
جوبایدن مانند ترامپ نشان داد همچنان دولتمردان آمریکایی تحت تاثیر لابی صهیونیستی در این کشور و دلارهای نفتی برخی کشورهای عربی مرتجع منطقه قرار دارند.
تاکنون مدیرکل آژانس بین‌المللی 8 گزارش درباره نحوه اجرایی شدن برجام ارائه کرده که در تمامی آنها به پایندی ایران به تمامی توافقات انجام شده، اذعان داشته است.
تنها مرجع رسیدگی به انحرافات در برجام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است که این آژانس نیز بارها بر پایبندی ایران به توافق صورت گرفته اذعان داشته است.
برجام توافقی بین‌المللی است و آمریکا نمی‌تواند یک‌طرفه از آن خارج شود.
سنگ‌اندازی آمریکایی‌ها در مسیر برجام به ضرر آنها تمام خواهد شد
اگر آمریکایی‌ها برجام را لغو کنند، قطعاً ایران نیز سناریوهایی برای مقابله با آن خواهد داشت.
رژیم جعلی صهیونیستی همواره به دنبال ایجاد روزنه تنفسی برای خود هستند تا خود را از فضایی که دچار آن شده‌اند، نجات دهند.
رخی از سران کشورهای عرب مرتجع منطقه نیز پس از شکست‌هایی که از جبهه مقاومت در سوریه و عراق متحمل شده‌اند به دنبال فضایی برای خروج از بحران‌های خود ساخته هستند که در همین فضا در کنار آمریکا قرار می‌گیرند و از اعمال فشارها بر ضد کشورمان حمایت می‌کنند.
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
0
0
از رییسی عوضی بپرسید مردی که بیاین مثل مردم زندگی کنید یعنی از اون بالا تا پایین مثل مردم باشین
ای لعنت به همه تون
نمی دونم چرا همه تون مثل ترامپ کثافتین
همه تون بوی لجن می دین
اسم مردم و میارین بعد همه تون بیشرف میشین
خدا ریشه ظلم و از سر ایران برداره
نظر شما
در زمینه ی انشار نظرات مخاطبان رعایت چند نکته ضروری است
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید خبر داغ مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است خبر داغ از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب, توهین یا بی احترامی به اشخاص ,قومیت ها, عقاید دیگران, موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است. نظرات پس از تایید مدیر بخش مربوطه منتشر میشود.
نام:
ایمیل:
* نظر: