کد خبر: ۸۶۴۵۹۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳
تعداد بازدید: ۸۱
یک نظرسنجی داخلی جمهوری خواهان از رأی دهندگان احتمالی لاتین تبار در فلوریدا که در اوایل ماه اوت گرفته شد نشان داد که بایدن و ترامپ در بین مردان ۴۰ به ۳۹ درصد در بن بست قرار دارند در حالیکه زنان با ۱۸ درصد بیشتر، از دموکرات ها حمایت می‌کنند.

پاشنه آشیل جو بایدن در انتخابات؛ برخلافِ زنان سیاه‌پوست، مردان سیاه‌پوست تمایل چندانی به نامزد دموکرات ها ندارندبه گزارش خبرداغ به نقل از انتخاب، پولتیکو در تحلیل به قلم لورا بارون لوپز، مارک کاپوتو و النا شنایدر نوشت: یک گردهمایی برای دور هم نشاندن دهها نفر از مفاخر برجسته سیاه پوست؛ از جمله افراد حاضر در این گردهمایی می توان به جی زی، کارلاماین تا گاد شخصیت رادیویی و بن کرامپ، وکیل حقوقی اشاره کرد. کامالا هریس، نامزد معاونت ریاست جمهوری، ریاست این جلسه مجازی را بر عهده داشت؛ جلسه ای که یک سؤال آزاردهنده و البته اساسی را برای کارزار انتخاباتی بایدن مطرح می‌کرد و آن اینکه چطور مردان سیاه پوست بیشتری را جلب کنیم؟ فراخوان هفته گذشته دومین فراخوان در چند هفته‌ای بود که تمرکز آن بر جاذبه بایدن برای رأی دهندگان مرد سیاه پوست بود. کرامپ می‌گوید جو و فضای غالب، فضایی مثبت بود. ولی حضار در خصوص نگرانی های خود واقعا صریح بودند و از بایدن می‌خواستند تا پیام مثبتی مخابره کند. بدین ترتیب، این پیام نباید فقط ضد ترامپ باشد بلکه باید کاری باشد که ما می‌خواهیم انجام بدهیم.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده است: یکی از حضار که نخواست نامش فاش شود، می‌گفت: ما می دانیم که زنان سیاه، ستون فقرات حزب هستند. ولی این مردان هستند که باید عملکردشان نمود بیشتری داشته باشد. ولی اکنون، این مردان عملکرد ضعیفی دارند. بر اساس نظرسنجی‌های اخیر، مردان لاتین تبار نیز عملکرد مطلوبی نداشتند؛ موضوعی که هریس به تازگی در نشست‌های خود با تاثیرگذاران اسپانیایی تبار به آن پرداخت. کرامپ می گفت، مردان سیاه و لاتین تبارها باید متقاعد شوند که بایدن منافع آن ها را نمایندگی می کند. مردان سیاه پوست می‌خواهند از بایدن در مورد فرصت‌هایی برای بهبود کسب و کارها و اصلاحاتی در زمینه اقتصاد، عدالت قضایی و اصلاح پلیس بشنوند. دموکرات‌ها می‌گویند، طی سال‌ها، حزب دموکرات اولویتی به مردان لاتین تبار نداده و همین موجب بی تفاوتی و ناامیدی آنها از سیاست شده است. دموکرات‌ها به پولتیکو می‌گویند، برخی مردان اسپانیایی تبار با ریشه هایی در کشورهای آمریکا لاتین که تاریخی دراز از مردان قدرتمند دارند جذب گزافه گویی ها و خودستایی های ترامپ شده اند؛ به خصوص در فلوریدا. برخی مردان جوان سیاه پوست یا لاتین تبار می توانند با رأی دادن به شخص ثالث یا اساساً رأی ندادن و در کنجی نشستن، اعتراض خود را بیان کنند. برخی از مرددها در میان آن مردمان در ایالت هایی که صحنه نبرد است مانند ایالت آریزونا و میشیگان می توانند سرنوشت انتخابات را تعیین کنند.

کورنل بلچر، نظرسنج باتجربه که در کمپین اوباما کار می کرد و شخصی آفریقایی- آمریکایی است، می‌گفت: این به این معنا نیست که آن ها برای ترامپ خوش رقصی می کنند. او می‌گفت: آن ها اختلاف زیادی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان نمی بینند. زنان سیاه پوست و لاتین تبارها دو گروه از معتبرترین گروه‌های انتخاباتی برای بایدن هستند و انتظار میرود که او همچنان حمایت اکثریت بزرگی از مردان سیاه و لاتین تبار را داشته باشد. ولی با توجه به اینکه بایدن می خواهد همان سطح از حمایتِ زمان اوباما در بین رأی دهندگان رنگین پوست را تکرار کند، مصاحبه های پولیتیکو با بیش از ۲۰ نفر از استراتژیست های دموکرات، قانونگذاران، نظرسنج ها و فعالان نوعی «دوسوگرایی» در بخشی از سیاهان و لاتین تبارها را نشان می دهد. کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در تلاش است تا از این دوسوگرایی بهره ببرد.

جمهوری خواهان عمیقاً روی رأی سیاهان حساب باز کرده اند و برای این کار هزینه ای بیشتر از دموکرات ها در رسانه هایی مثل فیس بوک خرج می کنند. هفته گذشته کمپین ترامپ یک عدد ۶ رقمی را در زمینه تبلیغات در بازارهای رادیویی شهری اختصاص داد که هرشل واکر، بازیکن سابق NFL و ورنون جونز جمهوریخواه و نماینده ایالت دموکرات جورجیا را برجسته ساخت. یک هفته پس از آنکه بایدن، هریس را بعنوان معاون خود برگزید، این کارزار یک مرکز اجتماع مشترک سیاه- لاتین را در فیلادلفیا افتتاح کرد. آنها همچنین یک دفتر میدانی را اوایل سال جاری در میلواکی در خیابان مارتین لوترکینگ افتتاح کردند که اولین مورد از چنین اقدامی برای یک نامزد جمهوریخواه بود. سناتور برنی سندرز، رقیب سابق بایدن، در مصاحبه‌ای با پولیتیکو گفت که برای جمع آوری آرای جامعه لاتین تبار، کمپین بایدن باید فراتر از دموکرات‌های قدیمی رفته و به رهبران اصلی لاتین تباری که با جوانان و جوامع شان در تماس هستند دسترسی یابد. در اصل، کلید موفقیت بایدن این است که رهبران اصلی جامعه لاتین تبار را دریابد تا به واسطه آنها بتواند به درون این جامعه دسترسی یابد. سندرز می‌گفت: تصور می‌کنم این احتمال وجود داشته باشد که اگر این کار انجام نشود، مشارکت در جامعه لاتین تبار میتواند کمتر از آن چیزی باشد که ما می‌خواهیم و این می‌تواند باعث شود که بایدن آرای برخی ایالت‌های بسیار مهم را از دست بدهد. کشیش آل شارپون هم می‌گفت مدام تماس‌هایی از سوی مردان سیاه پوست با شوی رادیویی او گرفته می شود و می‌پرسند طرح دموکرات ها برای آنها چیست. او می‌گفت: مردان سیاه پوست با من تماس می‌گیرند و می‌گویند، آنها در مورد ما چه برنامه ای در سر دارند؟

چاک روچا، مشاور ارشد سابق کمپین ریاست جمهوری سندرز، می گفت کمیته‌های اقدام سیاسی صدها میلیون دلار را خرج تبلیغات می‌کنند که با مردم سفید پوست سخن بگویند. در عوض کمیته هایی که از سوی لاتین تبارها اداره می شوند حدود ۶ میلیون دلار کمک جمع آوری کردند. روچا می گفت: آنها از هیچ اقدامی برای سفیدپوستان صرف نظر نکرده‌اند اما در این مسیر سنگلاخ‌هایی وجود دارد که برای مردم رنگین پوست همواره نشده است. رأی دهندگان سیاه و رنگین پوست، به خصوص مردان لاتین تبار، از معادله خارج شده‌اند.

بخشی از این ضرورت، از تصویر مغشوشی بر می‌خیزد که در نظرسنجی‌های عمومی بروز کرده است. نظرسنجی اخیر دانشگاه مانموث نشان داد که بایدن با ۶۷ درصد حمایت از رأی دهندگان سیاه پوست، لاتین تبار و آسیایی بسیار جلوتر از ترامپ اما کمتر از میزان آرای متداول رنگین پوستان در جبهه دموکرات‌هاست. هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۶، ۷۴ درصد از همین جمعیت را به دست آورد. بلچر می‌گفت: تعداد قابل توجهی از رأی دهندگان هستند که رأی خود را دیگر به بایدن نمی‌دهند. هفته گذشته، این نظرسنج داده‌هایی را با اعضای کنگره در میان گذاشت که آسیب پذیری نسبی بایدن در میان مردان سیاه پوست، به خصوص جوانان آنها را نشان می‌داد. بلچر در مورد مشخصات این اطلاعات با پولتیکو صحبتی نکرد. بلچر به بحث دیگری پرداخت که برخی دموکرات‌ها مطرح می‌کنند: اینکه حمایت قدرتمند از بایدن در میان رأی دهندگان سفید پوستِ تحصیل کرده دانشگاهی، در کنار افزایش اندک پشتیبانی از سوی رأی دهندگان سفید پوست تحصیل کرده غیر دانشگاهی و سالخورده می‌تواند جبران کننده ضعف او در میان رأی دهندگان رنگین پوست در ایالت‌های محل نزاع باشد. کلینتون میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین را با کمتر از ۸۰ هزار رأی از دست داد و فلوریدا را با کمتر از ۱ درصد.

بلچر هشدار داد که اگر دموکرات‌ها فکر کنند که می‌توانند به رأی دهندگان سفیدپوست برای تضمین رقابت اعتماد کنند فقط باید سال ۲۰۱۶ را به خاطر بیاورند، اما او افزود که تلاش‌های تبلیغاتی بایدن نشان می‌دهد که او در حال توجه به رأی دهندگان رنگین پوست است. بلچر می‌گوید، آسیب پذیری دموکرات‌ها در آن جبهه قابل حل است.

بر اساس نظرسنجی Equis Research که یک موسسه دموکرات در زمینه نظرسنجی است، در آریزونا، جمعیت لاتین‌ها که اکثرا آمریکایی- مکزیکی و دموکرات هستند- ۶۲ به ۲۹ از بایدن حمایت می‌کنند، اما یک تغییر قابل توجه در مردان جوان لاتین تبارِ زیر ۵۰ سال وجود دارد که ترامپ در ماه اوت نسبت به اوایل سال گذشته دستاوردهای حاشیه ای در میان آن ها به دست آورد. این گروه البته عاشق و شیدای ترامپ نیست اگرچه حدود ۲۶ درصد از آن ها می گویند که بسیار محتمل است که به رئیس جمهور فعلی رأی دهند.

نظرسنجی دیگر اکوییس نشان داد که در بین رأی دهندگان لاتین تبار در فلوریدا، مردان حامی بایدن ۱۰ درصد بیشتر از مردان حامی ترامپ هستند، اما این اختلاف در بین زنان سیاه پوست تا ۲۱ درصد است. یک نظرسنجی داخلی جداگانه جمهوری خواهان از رأی دهندگان احتمالی هیسپانیک در این ایالت که در اوایل ماه اوت گرفته شد و با پولیتیکو به اشتراک گذاشته شد نشان داد که بایدن و ترامپ در بین مردان ۴۰ به ۳۹ درصد در بن بست قرار دارند در حالیکه زنان با ۱۸ امتیاز از دموکرات ها حمایت می‌کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نظر شما
در زمینه ی انشار نظرات مخاطبان رعایت چند نکته ضروری است
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید خبر داغ مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است خبر داغ از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب, توهین یا بی احترامی به اشخاص ,قومیت ها, عقاید دیگران, موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است. نظرات پس از تایید مدیر بخش مربوطه منتشر میشود.
نام:
ایمیل:
* نظر: