حکم اعدام پیونگ‌یانگ برای رئیس‌جمهوری سابق کره‌جنوبی
دولت پیونگ‌یانگ امروز (چهارشنبه) حکم اعدام رئیس‌جمهوری سابق کره‌جنوبی و رئیس دستگاه اطلاعاتی دولت وی را به اتهام برنامه‌ریزی برای ترور رهبر کره‌شمالی صادر کرد.
لاریجانی در جمع خبرنگاران:
امکان‌های فراوانی برای سرمایه گذاری و اشتغال بین ایران و کره جنوبی وجود دارد
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: زمینه‌های مناسب برای سرمایه گذاری و اشتغال بین دو کشور ایران و کره جنوبی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد.
ابوترابی‌فرد در جمع خبرنگاران:
رییس‌جمهور برای انتخاب کابینه با رییس‌مجلس و روسای کمیسیون‌ها رایزنی کند
نماینده پیشین مجلس تاکید کرد: رییس‌جمهور با رایزنی با رییس مجلس و روسای کمیسیون‌ها راه را برای انتخاب بهترین‌ها که از نظر مبانی فکری و دانش و تجارب و انگیزه در سطح قابل قبولی هستند هموار کند و امیدوارم این افراد هم از نشاط و جوانی لازم برای انجام شایسته ماموریت‌ها بهره‌مند باشند.
نظر عارف درباره سند تحول و سند ۲۰۳۰
رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: شورای انقلاب فرهنگی سند ۲۰۳۰ را از دستور کار خارج کرده است چراکه ما سند کاملتر و جامع تری به نام سند تحول در اختیار داریم اما در عین حال هر وقت هر سندی حرف خوبی داشته باشد به آن توجه می کنیم.
سیاست یک بام و دو هوا درباره بازداشت خبرنگاران+تصویر
خبرگزاری فارس و رسانه‎های همسو، دولت روحانی را متهم به "بگیر و ببند" کرده‌اند. این اتهام در حالی است که مدت‌هاست مدیران کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب و حامی دولت در بازداشتند.
با حضور معاون اول رئیس جمهور انجام شد؛
افتتاح برج مراقب دریایی مجتمع بندری کاسپین
برج مراقبت دریایی مجتمع بندی کاسپین عصر امروز در جریان سفر معاون اول رییس جمهور به گیلان افتتاح شد.
حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد:
نباید یکدیگر را دفع کنیم/همه دغدعه رهبری حفظ روحیه دهه ۶۰ است
نایب رییس مجلس نهم تاکید کرد: امام در داخل با دیکتاتور‌ها می‌جنگید و در بیرون با حامیان دیکتاتور‌ها مبارزه می‌کرد. امام از آغاز گفت سر و کار ما با انگلیس، شوروی و آمریکاست. اما بعد از شکست خفت‌بار اعراب در جنگ شش روزه تمام هدفش را در مبارزه با استکبار و امریکا و رژیم صهیونیستی ساماندهی کرد و امروز در مناره‌های جهان اسلام درس‌های او در جاجای دنیا و منطقه به گوش می‌رسد.
محجوب:
راه شهید بهشتی نزدیک‌ترین مکتب به اسلام بود
دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه شهید بهشتی اصولاً سرمایه داری را بنیاداً قبول نداشت، گفت:‌ اقتصاد بهشتی، اقتصاد پویا و اقتصاد تعریف دار و رهایی بخش بود. رهایی از استثمار، بر پیشانی این اقتصاد نوشته بود.
بازدید معاون اول رییس‌جمهور از راه آهن قزوین ـ‌ رشت
معاون اول رییس جمهور از روند احداث راه آهن رشت ـ‌ قزوین و میزان پیشرفت فیزیکی این طرح بازدید کرد.
عارف در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر:
پرونده بنیاد علوی باید با جدیت پیگیری شود/ به هر سندی که حرف خوبی داشته باشد، توجه می‌کنیم
رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: سند تحول که در آن از نظرات همه صاحبنظران استفاده شده و باید مبنای حرکت و تلاش‌های آموزش و پرورش باشد. اما در عین حال هرگاه هر سندی حرف خوبی داشته باشد به آن هم توجه می‌کنیم.
معاون سیاسی سپاه: دولت‌ها در ازای بدهی، برخی از شرکت‌های دولتی را به سپاه تحمیل کردند / حضور سپاه عرصه را برای هیچ شرکت خصوصی، دولتی و نیمه خصوصی تنگ نکرده است / برخی از بازیگران سیاسی دنبال تسویه حساب‌های خاص هستند
معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه حضور سپاه در عرصه سازندگی بنا به درخواست دولت‌ها بوده، گفت: گاهی دولت‌ها در ازای بدهی، برخی از فعالیت‌ها و یا شرکت‌های دولتی را به صورت تحمیلی به سپاه واگذار کرده‌اند.
چشم‌چرانی ترامپ در جمع خبرنگاران زن دردسرساز شد +تصاویر
واکنش عجیب دونالد ترامپ به لبخند یک خبرنگار زن ایرلندی، به سرعت در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد.
ضربه تحریم عربستان به صنعت گردشگری قطر
صنعت گردشگری قطر تحت تاثیر تحریم چند کشور عربی با کاهش چشمگیر شمار گردشگر در ایام عید فطیر رو به رو شد.
پخش شبنامه در قم، اهانت در روز قدس و توهین به اعضای کابینه و ...
جنگ سرد و نرم تندروها علیه دولت روحانی/افشای راز یک تردید رئیس‌جمهور
«اگر سایر کاندیداهای ریاست‌جمهوری در انتخابات اخیر رویای پاستور را برای نیل به قدرت در سر می‌پروراندند، حسن روحانی آینده را در کابوس‌های شبانه‌اش می‌دید. کابوس‌هایی که در حال محقق شدن هستند و شاید نقطه پایانی هم برایشان وجود ندارد. انگار روحانی چنین روزهایی را پیش‌بینی می‌کرد و از آینده خود بر اساس تجارب به‌ دست آمده‌اش آگاه بود که نمی‌خواست یک بار دیگر پای در ره بگذارد؛ چرا که قریب به دو ماه است ملت ایران و منتخب آنها درگیر هجمه‌های سریالی مخالفان دولت هستند.»
در توئیتر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر شد؛
پاسخ شهید بهشتی درباره چرایی رعایت ادب در مناظره
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالگرد شهدای حزب جمهوری اسلامی، پاسخ شهید بهشتی به چرایی رعایت ادب مناظره به جای پاسخ تند و احساسی را منتشر کرد.
هشدار مقام‌های واشنگتن به ترامپ:
سیاست مداخله در امور داخلی ایران، محکوم به شکستی سنگین است
مجله پولیتیکو در حالی در ابتدای یک گزارش از پیگیری سیاست مداخله جویانه اطرافیان ترامپ در قبال ایران پرده برداشته است که بسیاری از مقامات آمریکایی در همین گزارش نسبت به شکست سنگین این استراتژی هشدار داده‌اند.
شهید بهشتی، مظلومیت در عین شجاعت
* سیدرضا صالحی امیری
روحانی:
بهشتی در برابر ظلم به مردم با قدرت می‌ایستاد
رییس‌جمهور اعلام کرد: بهشتی در برابر ظلم به مردم با قدرت می‌ایستاد.
سخن روز
آرشیو