کد خبر: ۷۷۳۵۵۳
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
تعداد بازدید: ۱۸۲۶
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی خبر داد؛
ما بارها در این موارد به عنوان عوامل استیضاح وزیر کار تذکر داده‌ایم، ضمن اینکه نباید فراموش کنیم که وی با رای ناپلئونی که در اسفندماه از مجلس کسب کرد با یک نمره منفی برنده این جلسه شد، در چنین شرایطی اگر رئیس جمهور این سطح از مشکلات ناشی از عملکرد آقای ربیعی را نمی‌بیند، حداقل رای نمایندگان مجلس و صدای مردم را بشنود، هر چند به نظر می‌رسد وی این صداها را نشنیده یا تمایل به شنیدن آن ندارد یا ملاحظات حزبی بر مجموعه تحت نظارت وی حاکم شده است.

تهیه نامه ای از سوی نمایندگان به رهبری در خصوص بی توجهی رئیس جمهوری به مطالبات مردم / استیضاح مجدد وزیر کار بدلیل نارضایتی های عمومی و گستردهنماینده مردم در مجلس دهم از تلاش ۵۰ نفر از نمایندگان مجلس برای استیضاح مجدد وزرای کار و جهادکشاورزی و رئیس بانک مرکزی و تدوین نامه‌ای برای تقدیم به رهبری خبر داد.

به گزارش خبرداغ دکتر حسین مقصودی در بیان علل تصمیم جمعی از نمایندگان مجلس برای استیضاح مجدد وزیر کار گفت: آنچه موجب نارضایتی شدید مردم شده، وجود بیکاری به ویژه در بین نسل جوان، مشکلات موجود در صنعت و آسیب‌های اجتماعی ناشی از موج گسترده‌ای ازمعضل بیکاری کنونی در کشور است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون وضعیتی که بر معیشت بازنشستگان، کارگران و فرهنگیان حاکم شده باعث گسترش دامنه این نارضایتی‌ها شده است، بنابراین آنچه باید بدان باور داشته باشیم این است که رفع این مشکلات در گروی همراهی و انسجام بین سه قوه بوده که باید به صورت عملی صورت بگیرد.

مسئولان قوای سه گانه باید در جهت رفع مشکلات اجتماعی کنونی ورود پیدا کنند

وی اظهار کرد: نکته مهمی که سران سه قوه به ویژه رئیس جمهور باید بدان توجه داشته باشند، این بوده که رفع مشکلات کنونی از شعار و وعده دادن گذشته است، چرا که شاید پیش از این صدای اعتراض مردم تنها در بیمارستان‌ها یا خانه‌ها شنیده می‌شد، اما امروز صدای آنها در کف خیابان‌ها شنیده شده و فریاد آنها ناشی از مشکلات کنونی در سطح جامعه مشاهده می‌شود و این واقعیتی انکارناپذیر است.

مقصودی در ارائه راهکار برای رفع نارضایتی عمومی که در پی بی‌توجهی مسئولان نسبت به آسیب‌های اجتماعی و وضعیت بیکاری و تامین معیشت کارگران، فرهنگیان و بازنشستگان ایجاد شده است افزود: رفع این مشکلات نیازمند عزم ملی و باور قلبی برای ایجاد اتحاد و انسجام است، ضمن اینکه باید از منیت خواهی‌ها و تعصبات حزبی و گروهی فاصله بگیریم، چراکه ایجاد هر گونه موج نارضایتی در سطح جامعه به تمام کشور اعم از مردم و مسئولان آسیب می‌رساند و در چنین شرایطی سران سه قوه باید پاسخگو باشند.

نارضایتی عمومی نسبت به حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی

وی خاطرنشان کرد: ما باید به چه طریقی این پیام را به گوش رئیس جمهور برسانیم که مردم از حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی ناراضی هستند یا اینکهآسیب‌های اجتماعی و سن مصرف مواد مخدر به کودکان مدارس راهنمایی و ابتدایی رسیده است، از سوی دیگر چالش‌های ناشی از بیکاری جوانان، وضعیت معیشت بازنشستگان، اوضاع شستا و بیمه‌های تامین اجتماعی در پی بی‌توجهی مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاملا مشهود است.

مقصودی عنوان کرد: ما بارها در این موارد به عنوان عوامل استیضاح وزیر کار تذکر داده‌ایم، ضمن اینکه نباید فراموش کنیم که وی با رای ناپلئونی که در اسفندماه از مجلس کسب کرد با یک نمره منفی برنده این جلسه شد،  بنابراین در چنین شرایطی اگر رئیس جمهور این سطح از مشکلات ناشی از عملکرد آقای ربیعی را نمی‌بیند، حداقل رای نمایندگان مجلس و صدای مردم را بشنود، هر چند به نظر می‌رسد وی این صداها را نشنیده یا تمایل به شنیدن آن ندارد یا ملاحظات حزبی بر مجموعه تحت نظارت وی حاکم شده است.

رفع مشکلات جامعه در گروی بهره‌مندی از تفکر نخبگان جوان است

وی با اشاره به اینکه رفع مشکلات کشور به تفکر نسل جوان و نخبگان نیازمند است و باید ترکیب کابینه متناسب با این نیاز تغییر پیدا کند، بیان کرد: البته ما بارها این پیام را به رئیس جمهور رسانده‌ایم که نسبت به آن بی‌توجه بوده و حاصل آن شرایط کنونی کشور و ایجاد مشکلات متعدد در حوزه‌های تامین اجتماعی، خودروسازی، بی‌ثباتی در بازار ارز و حوزه کشاورزی است، کما اینکه اداره‌کنندگان تمام بخش‌های تحت نظارت وزارت جهادکشاورزی اعم از باغ‌ها، مزارع، گاوداری و مرغداری از وضعیت اسفباری برخوردار هستند.

مقصودی با تاکید بر اینکه در این شرایط برای ما دو راه بیشتر باقی نمی‌ماند در تشریح آن یادآورشد: هم‌اکنون 50 نماینده مجلس تصمیم گرفته‌‌ایم تا هفته آینده طرح استیضاح دو وزیر کار و جهادکشاورزی و رئیس بانک مرکزی را تقدیم هیات رئیسه کنیم، ضمن اینکه برخی از همکاران خواستار استیضاح وزیر راه هم هستند، از سوی دیگر نمایندگان مجلس قبل از جلسه استیضاح آقای ربیعی در اسفندماه  نامه‌ای به رئیس جمهور فرستادند که در آن تغییر تعدادی از وزرا که در نحوه عملکرد آنها ایرادات جدی وجود دارد، درخواست شده بود، اما وی به موارد مندرج در این نامه توجهی نکرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه انجام جلسات استیضاح ناشی از بی‌توجهی رئیس جمهور به درخواست نمایندگان هزینه‌هایی را به کشور تحمیل می‌کند تصریح کرد: هم‌اکنون نمایندگان در حال تنظیم نامه‌ای در خصوص بی‌توجهی رئیس جمهور نسبت به درخواست نمایندگان مجلس در جهت بهبود وضعیت کنونی کشور که موجب نارضایتی در بین مردم شده است، هستند تا خدمت مقام معظم رهبری تقدیم کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بی‌تردید جمعی از چاپلوسان مانع از توجه رئیس جمهور به درخواست همگان شده‌اند، بنابراین در این شرایط از وی درخواست دارم تا قبل از اینکه بار دیگر برای برگزاری جلسات استیضاح هزینه‌ای به کشور تحمیل شود نسبت به تغییر این وزرا به ویژه آقای ربیعی اقدام عاجل کرده و کابینه خود را بازسازی کند.


بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
یک بازنشسته مظلوم مخابرات منطقه تهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
0
0
پرداخت پاداش وسنوات خدمت عادلانه نیست
در مخابرات منطقه تهران وابسته شرکت مخابرات ایران پرداخت پاداش وسنوات خدمت به کارکنان عادلانه نیست و ضرورت دارد متناسب با عملکرد واقعی تمامی کارکنان باشد.
یکی ازهمکار بنده با اینجانب درسال 95 بازنشسته شده است ایشان مبلغ 140 میلیون تومان دریافت کرده است با 30 سابقه کار درمخابرات منطقه تهران ولی بنده با 33 سابقه کار مبلغ 64 میلیون تومان دریافت کردم آیا این عدالت است؟ ولی به خاطربی قانونی و بی عدالتی تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوبغرب تهران و بی قانونی و عدالتی دیوان عدالت اداری نتوانسته ام شکایت کنم حق من را پایمال کردند.
یک بازنشسته مظلوم مخابرات منطقه تهران
جمعی ازنگهبانان رسمی شاغلان و نگهبانان رسمی بازنشستگان مخابرات منطقه تهران وابسته شرکت مخابرات ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
0
0
ما 38 ماه است اضافه کاری نگرفته‌ایم.
ما 28 ماه است شبکاری نگرفته‌ایم.
ما 8 سال است جبران پاداش خدماتی نگرفته‌ایم.
ما 8 سال است تعطیل کاری اضافه کاری نگرفته‌ایم.
ولی متأسفانه برای پرداخت طلب ما اقدام نمی‌کنند. از مسئولان ذی‌ربط تقاضا داریم به ما کمک کنند تا بتوانیم به حق خود برسیم.
آیا واقعا در کشور ما هیچ مقام بالاتر مخابراتی نیست که مشکلات ما را بشنود و در صورت حق بودن، به آنها رسیدگی کند؟
پیگیری‌های ما هم از آن زمان تاکنون نتیجه‌ای نداده است. ما چگونه این حقمان را پیگیری کنیم و به دست آوریم؟
جمعی ازنگهبانان رسمی شاغلان و نگهبانان رسمی بازنشستگان مخابرات منطقه تهران وابسته شرکت مخابرات ایران
جمعی ازنگهبانان رسمی شاغلان و نگهبانان رسمی بازنشستگان مخابرات منطقه تهران وابسته شرکت مخابرات ایران
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
0
0
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پاسخ دهد
آیا علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فقط تماشاچی است؟
بارها به علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراتب اعتراضمان را رسانده ایم.
بارها اعتراض خود را به علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده ایم ولی هیچگونه توجهی به درخواست ها، شکایت های و اعتراض های ما نکرده اند.
آیا علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید دست روی دست بگذارد وفقط نماشاچی این بی قانونی، بی عدالتی و بی نظمی ها باشد.
که حدود 38 ماه است هیچ اضافه کاری نگرفته ایم وهیچ مسئولی هم پاسخگونیست.
که حدود 28 ماه است هیچ شبکاری نگرفته ایم وهیچ مسئولی پاسخگونیست.
آیا علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می توان دلیل آن را توضیح دهد.
متاسفانه ازسال 1389 تاکنون هرکجا اعتراض می کنیم پاسخ نمی دهند.
جمعی ازنگهبانان رسمی شاغلان و نگهبانان رسمی بازنشستگان مخابرات منطقه تهران وابسته شرکت مخابرات ایران
نظر شما
در زمینه ی انشار نظرات مخاطبان رعایت چند نکته ضروری است
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید خبر داغ مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است خبر داغ از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب, توهین یا بی احترامی به اشخاص ,قومیت ها, عقاید دیگران, موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است. نظرات پس از تایید مدیر بخش مربوطه منتشر میشود.
نام:
ایمیل:
* نظر: