کد خبر: ۷۳۷۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: ۱۶۲
رییس‌ جمهور، ضرورت اتخاذ و پیمودن مشی اعتدال و میانه‌روی را توسط استانداران و همه مسئولین رده‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی مورد تأکید قرار داد و آنان را به لزوم توجه به شایسته‌سالاری، رشد و رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال پایدار، توجه به اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان فرا خواند.
روحانی: فضای جامعه باید امن باشد و نه امنیتی/ مشروعیت همه ما بر مبنای رای مردم استبه گزارش خبرداغ به نقل از  ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین  حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با تبریک و آرزوی موفقیت برای 7 استاندار جدید که در جلسه هیأت وزیران معرفی و رأی اعتماد گرفتند، اظهار داشت: پذیرفتن مسئولیت در دوران فعلی به معنای آمادگی برای ایثار و فداکاری است، چرا که این افراد می‌توانند در کار دانشگاهی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موفق‌تر ظاهر شده و زندگی راحت‌تری داشته باشند، اما پذیرفتن مسئولیتی مانند استانداری که عالی‌ترین مقام دولت در استان‌ها  محسوب می‌شود، بی‌تردید مسئولیت سنگین و دشواری است، لذا همه وزرا باید از فعالیت استانداران به عنوان منتخبان هیات دولت، پشتیبانی کنند.

رییس جمهور تصریح کرد: مشروعیت همه ما بر مبنای رأی مردم است یعنی 24 میلیون رأی به عنوان مشروعیت دولت محسوب می‌شوند و 42 میلیون رأی نیز، نشان‌دهنده استحکام مشروعیت نظام اسلامی است که مردم با حضور پرشور خود در انتخابات، مجدداً این مشروعیت را مورد تأیید قرار دادند.

روحانی توجه به خواست و مطالبه مردم و حفظ روحیه آنها برای حضور در انتخابات را مورد تأکید قرار داد و گفت: مردم خواست و مطالبه خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات مختلف مطرح کردند که باید در اداره استان‌ها به آن توجه شود.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه اساس دولت یازدهم و دوازدهم بر مبنای مشی اعتدال و میانه‌روی بوده و مردم هم بر همین مبنا به این دولت رأی دادند، اظهار داشت: افراط و تفریط جز ضرر و خسران هیچ نتیجه‌ای برای مردم نداشته و نخواهد داشت. مشی اعتدال همان روشی است که اسلام و پیامبر گرامی(ص) به عنوان خط وسط و امت وسط از آن یاد کردند و این مشی باید همواره مبنای کار و فعالیت‌مان باشد.

روحانی با تأکید بر اینکه همه مسئولین در رده‌های مختلف باید به اعتدال، توجه کنند، اظهار داشت: مسئولین همچنین باید به شایسته‌سالاری توجه جدی داشته باشند و تمام انتخاب‌هایشان بایستی بر مبنای شایستگی انجام بگیرد و نبایستی موضوعاتی مانند اقوام، دوستان و آشنایان تأثیری در انتخاب‌هایشان داشته باشد. ضمن اینکه هرکس از شایستگی بیشتری برخوردار است،‌ شرعاً نیز حق با اوست و باید مسئولیت را برعهده بگیرد.

رییس جمهور همچنین توجه استانداران به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را مورد تأکید قرار داد و گفت: آمار سه ماهه اول امسال نشان داد که در مسیر درستی قرار گرفته‌ایم، لذا باید تلاش کنیم تا رشد اقتصادی موجود به رونق ملموس اقتصادی در کشور تبدیل شود و در این راستا ضرورت دارد به عوامل و لوازم ایجاد رونق اقتصادی توجه شود.

روحانی آمار بیکاری بالای 10 درصد را به معنای وجود معضل و مشکل دانست و همگان را به هوشیاری در مقابل آسیب‌های ناشی از این معضل فرا خواند و گفت: اگر چه شاید تک رقمی شدن بیکاری، آسان نبوده و دشوار باشد، اما همه باید در مسیر رفع بیکاری تلاش کرده و اجازه نداد که شرایط از این سخت‌تر شود.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: تولید و رونق اقتصادی در استان‌ها باید عمدتاً متکی بر ظرفیت‌های خود استان و استان‌های همجوار باشد و استانداران می‌توانند با رفع موانع، بهترین عملکرد را در جذب سرمایه و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی داشته باشند.

 روحانی اضافه کرد: امروز برای توسعه نیازمند سرمایه و تکنولوژی هستیم و استانداران با برداشتن موانع و جذب بخش خصوصی و سرمایه‌ ایرانیان خارج از کشور و نیز سرمایه خارجی در توسعه شتابان استان‌ها تأثیرگذار باشند.

رییس جمهور با بیان اینکه هر استانی ویژگی و استعداد خاص خود را دارد و برای ایجاد رونق و توسعه بایستی به این ویژگی‌ها توجه شود، اظهار داشت: موضوع اصلی در آمایش سرزمینی این است که هر استانی از یک استعداد و امتیاز برخوردار است و تجربه نشان داده که اگر براساس آمایش سرزمینی حرکت کنیم موفق خواهیم بود و در غیر این صورت پیشرفت و موفقیت قابل توجهی ایجاد نخواهد شد و به مانند حرکت برخلاف جریان رودخانه خواهد بود.

 روحانی با تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال پایدار بایستی اصلی‌ترین مسأله در استان‌ها باشد، گفت: در این راستا دولت از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد، اما موفقیت اصلی استانداران در این عرصه استفاده از توان بخش خصوصی و مردم است و چنانچه این بخش‌ها با همه توان وارد عرصه شوند می‌توانند شرایط را دگرگون کنند و وظیفه اصلی استانداران و مسئولین در این زمینه بهبود و ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار است.

رییس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، گفت: همه بر درون‌زا و برون‌گرا بودن اقتصاد تأکید داریم و در این راستا ستاد اقتصاد مقاومتی فعال است و معتقدیم اقتصاد مقاومتی می‌تواند حرکت خوبی در توسعه و رونق اقتصادی کشور بوجود آورد.

 روحانی خاطر نشان کرد: رابطه خوب استانداران با بانک‌های استان می‌تواند برای ایجاد فعالیت‌های اقتصادی در استان‌ها بسیار مؤثر باشد.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود وجود فضای امن و آرام در استان‌ها و کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: فضای جامعه باید امن باشد و نه امنیتی؛ امنیتی شدن فضای جامعه به معنای فرار سرمایه، فرار مغزها و عدم پیشرفت است. برای پیشرفت و توسعه بایستی فضای جامعه متعادل و آرام باشد. باید توجه داشت که فرهنگ و اخلاق با بگیر و ببند اصلاح نمی‌شود، بلکه در این زمینه بایستی واقعیت‌های فرهنگی را به مردم معرفی کرد و در این صورت مردم بهترین را انتخاب خواهند کرد و پیامبر اسلام(ص) نیز همواره بشیر و نذیر بودند و با این شیوه اخلاق حسنه را در مدینه و مکه جاری کردند.

روحانی همچنین توجه به جوانان و بانوان کشور را ضروری دانست و گفت: امروز در فضایی که بانوان کشور تحصیلکرده و در مراتب مدیریتی، علمی، پژوهشی و تحقیقاتی موفق ظاهر شدند، لازم است در بخش‌های مختلف مدیریتی و اشتغال از ظرفیت آنها استفاده شود و بایستی تلاش کنیم عقب‌ماندگی‌هایی که از گذشته در این زمینه وجود داشته را جبران کنیم.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: در ایام انتخابات همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت و توان جوانان، تأکید شد و در این راستا می‌توان سن مدیریتی را مقداری پایین آورد و به خوبی از ظرفیت جوانان استفاده کرد.

روحانی با تأکید بر اهمیت هماهنگی دستگاه‌ها و مسئولین اجرایی با قوا و دستگاه‌های دیگر، اظهار داشت: بدون هماهنگی با قوای دیگر نمی‌توان در استان‌ها به موفقیت دست یافت. بایستی با همه دستگاه‌ها رفتار و تعامل مناسبی وجود داشته باشد و از توان و امکانات همه دستگاه‌ها در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی استفاده کرد.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: با وجود اختلاف و تنش نمی‌توان به موفقیتی دست یافت و از آنجایی که دارای هدف یکسان و اهداف ملی یکسانی هستیم همه باید دست به دست هم در مسیر پیشرفت کشور گام برداریم.

روحانی موضوع حقوق شهروندی و ضرورت توجه جدی به آن را مورد تأکید قرار داد و گفت: اساس سیاست داخلی و فرهنگی و امنیت اجتماعی ما منوط به رعایت حقوق شهروندی است، همه دستگاه‌های کشور مکلف هستند، حقوق شهروندی که به آنها ابلاغ شده را رعایت کنند و با رعایت آن می‌توان شاهد تحول در سراسر کشور بود.

رییس جمهور  اضافه کرد: قوه مجریه بایستی پیشگام رعایت و اجرای حقوق شهروندی باشد اگر چه سایر قوا هم باید در این زمینه کمک و یاری کنند.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر به حضور کامل و تمام وقت استانداران در استان محل مأموریت خود، گفت: استاندار و خانواده وی بایستی در محل مأموریت خود به طور کامل و با همه وجود برای خدمتگزاری مستقر شود.

رییس جمهور با اشاره به انتخاب استانداران جدید برای استان‌های قزوین، البرز، فارس، لرستان، خراسان جنوبی، هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد، برای آنها به منظور خدمت به مردم آرزوی موفقیت کرد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حرف دل همه مردم ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
0
0
آقای سیف میدانید کاهش نرخ سود بانکی در اولین روزهایش باعث رشد اجاره بهای مسکن شده است؟ چرا قبل از هر اقدامی پیشبینی نمیکنید و جلوی سوء استفادهها را نمیگیرید و موجب میشوید مستأجران زیر بار اجارههای سنگین خانه دیگر توان نفس کشیدن را نداشته باشند.

دولت همان گونه که از برگزاری کنسرتها که گاه مکانی برای بیبند و باری اقشار مرفه بیخبر از درد مردم است حمایت میکند باید به فکر مناطق محروم و حداقل امکاناتی که در این مناطق وجود ندارد هم باشد. در همان شهرهایی که کنسرتها به دلایلی لغو شد و باعث سردادن نطقهای شعاری مسئولان دولتی شد، مناطق محرومی وجود دارد که دل هر ایرانی را به درد میآورد اما مسئولان کمترین احساسی نسبت به آنها ندارند و به جای آن بر اجرای کنسرت پافشاری دارند.

مشکلات بانوان با ورودشان به ورزشگاهها رفع نخواهد شد، بیکاری، فقر و... وقتی وارد یک خانواده میشود تمام اعضا را درگیر میکند که در میان اعضای خانواده بانوان چه بسا متحمل مشکلات بیشتری میشوند. به جای سرگرم کردن مردم، به این موضوعات اصلی برسند.

چطور میشود همان نشریات زنجیرهای که در دولت دهم ورود بانوان به ورزشگاه را نقد تند میکردند و آن را خلاف موازین شرعی میدانستند این روزها هماهنگ با نشریات ضدانقلاب خواستار حضور بانوان در ورزشگاهها شدهاند! یک بام و دو هوا که چه عرض کنم یک بام و صد هوا هم در وصف این طیف ناکافی است.

معاون شهردار تهران گفته مشکلات ترافیک را مردم خودشان باید حل کنند. از این سخن میتوان برداشت کرد که برنامهای برای رفع معضل ترافیک و آلودگی کلان شهر تهران در دستور کار شهرداری جدید نیست. تا به حال هیچ برنامه کاربردی از سوی شهرداری ارائه نشده است. معلوم نیست چه آیندهای در انتظار این شهر بزرگ و پر مسئله است.


معلوم نیست دولت به ویژه تیم هستهای کشور در مذاکرات چه دسته گلی به آب دادهاند که در برابر تحریمهای پی در پی آمریکا علیه ایران که نقض آشکار برجام است نه تنها هیچ اقدامی انجام نمیدهند بلکه تأکید میکنند که آمریکا هر کاری بکند باز هم ما به تعهدات برجامی وفادار میمانیم!


قای لاریجانی، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی! اگر مبارزه با پدیده حقوقهای نجومی، طرح جدید وکلای ملت باشد که در فضای مجازی مشاهده میشود... ای کاش هرگز مبارزهای که منجر به چنین طرحی شود آغاز نمیشد! اختلاف 8 تا 12 برابری حقوق وزرا چه نتیجهای در پی خواهد داشت؟ افزایش حقوق کارمندان دولت در سال 95 از 17 درصد به 12 درصد در سال 96 کاهش یافت! ولی حقوق برخی مدیران تا 280 برابر افزایش یافت. انشاءالله که مطالب برخی از رسانههای مجازی کذب باشد؟!

روزنامه شرق تیتر کرده که از شهرداری باید تحقیق و تفحص بشود. سؤال بنده این است که چرا در اختلاس 8 هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان و یا قضیه پرداخت حقوقهای نجومی به دولتمردان صدای این روزنامه در نیامد.

آن تعداد نمایندهای که اقدام به گرفتن عکس سلفی با آن زن اجنبی و دشمن ایران کردند آیا حاضر هستند به کمک مردم مسلمان و آواره میانمار شتافته و با این مظلومین ستمدیده عکس سلفی بگیرند؟

آیا عجیب نیست که افراد تندرو اوایل انقلاب امروز اصلاحطلب شدهاند. اگر راست میگویند مردم را از مواضع و رفتارهای گذشته خود آگاه کنند و راست و حسینی بگویند به چه چیز معتقد هستند.


آیا وزارت جهاد کشاورزی مشکل پرداخت پول گندم کشاورزان را نمیتواند حل کند؟ چرا مرتب وعدههای دروغین میدهند.


چه ضرورتی دارد که سفر به عتبات با دلار صورت گیرد چرا به ریال و دینار این کار انجام نمیشود؟ یعنی حتما لازم است که زائران با دلار به پیادهروی اربعین بروند؟!


از سال 92 برای راهاندازی واحد تولیدی «لولههای پلیاتیلن» در شهرک صنعتی آوج قزوین با بیش از دو میلیارد هزینه، برای دریافت تسهیلات دو میلیارد تومانی از بانک صنعت و معدن چندین بار با وزیر صنعت و استاندار قزوین ملاقات کردیم ولی به رغم دستورات اکید آنها درباره حل مشکل دریافت تسهیلات، متاسفانه با گذشت 4 سال هنوز موفق به دریافت تسهیلات نشدهام. من هستیام را برای این شرکت( شرکت پارس قطعه مریوان)گذاشتهام. از مقام ریاست جمهوری درخواست میکنم گره مشکل دریافت تسهیلات ما را بگشایند. چون ظاهرا دستور وزیر و استاندار در نزد بانک صنعت و معدن خریدار ندارد!


برخی پزشکان متخصص که در بیمارستانها عمل جراحی انجام میدهند برای صدور گواهی عمل، بیمار را برای دریافت پول بیشتر، مجبور به حضور در مطبشان مینمایند. از مسئولان امر درخواست نظارت و سرکشی بیشتر را داریم.

به نظر میرسد بهمن فرمانآرا و ناصر تقوایی دو کارگردان فیلمفارسی منحط قبل از انقلاب با اهداف خاص از طریق بیلبوردهای نصب شده در سطح شهر توسط شهرداری تبلیغ میشوند، اثر سوء این کار بعدها معلوم خواهد شد.


پول آب مصرفی منزل بنده مبلغ 21 هزار تومان اعلام شده ولی قبض 56 هزار تومانی صادر کردهاند یعنی چیزی در حدود 35 هزار تومان پول انواع عوارض و مالیات گرفتهاند. آیا واقعا این دریافتها قانونی است؟ اگر قانونی نیست چرا دیوان عدالت اداری در این قضیه ورود پیدا نمیکند؟


آیا اداره محیط زیست کرج تعطیل است؟ تماس تلفنی با اداره محیط زیست امکانپذیر نیست و هیچ راه ارتباطی با این سازمان دولتی برای شهروندان وجود ندارد! چرا؟

رماندار یکی از شهرهای استان همدان اظهار داشت آمار ساختمانهای مسکونی کشور از تعداد خانوارها بیشتر است؟ چرا آمار مستأجرین را نمیدهند؟! چرا اطلاعات کامل به مردم نمیدهند؟ آیا مسئولین متوجه این موضوع هستند؟!

دولت کی قرار است به وضعیت فقر ثبتنامکنندگان طرح مددکار اجتماعی و رفاه رسیدگی کند؟ نکند چون انتخابات تمام شد ضرورتی برای رسیدگی به این موضوع نیست؟!
نظر شما
در زمینه ی انشار نظرات مخاطبان رعایت چند نکته ضروری است
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید خبر داغ مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است خبر داغ از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب, توهین یا بی احترامی به اشخاص ,قومیت ها, عقاید دیگران, موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است. نظرات پس از تایید مدیر بخش مربوطه منتشر میشود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
نیازمندیها
شماره تماس سمانه های نظارتی سازمان ها و نهادها
مشخصات مراکز رشد و پارکهای علم و فناوری
لیست پارک ها و بوستان های شهر تهران به همراه آدرس
اطلاعات تماس سینماهای شهر تهران