کد خبر: ۷۰۴۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۱
تعداد بازدید: ۱۵۶۳
پزشکیان
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که تخریب نزدیکان رییس‌جمهور ازسوی مخالفان دولت به ضرر خودشان است، خواستار برخورد قوه قضاییه با اتهام‌زنندگان شد و با انتقاد از هجمه‌ها و اهانت‌ها به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: آیا کسی از هاشمی، خاتمی و موسوی بیشتر به این نظام خدمت کرده است؟ چه اتفاقی در این نظام افتاده که هرکسی به میدان می‌آید، خائن، جاسوس و فتنه‌گر است.
هیچ‌کس بیش از خاتمی، هاشمی و موسوی به این نظام خدمت نکرده است/ چرا همه روسای جمهور و مجلس پس از اتمام دوره ضدنظام نامیده می‌شوندبه گزارش خبرداغ،مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با ایلنا، با انتقاد از هجمه‌هایی که ازسوی برخی رسانه‌های اصولگرای در راستای تخریب دولت درمورد نزدیکان رییس‌جمهور ایجاد می‌شود، اعلام کرد: اتخاذ چنین رویکردی ازسوی مخالفان دولت بیش از هرچیز به ضرر خودشان است.

تخریب نزدیکان رییس‌جمهور ازسوی مخالفان دولت به ضرر خودشان است

او با اشاره به انتشار خبرهایی درباره تخلف برادر رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: سوال اینجاست که درصورتی که این فرد پرونده دارد، چرا این پرونده را در اختیار دادگاه قرار نمی‌دهند؟ اگر قوه قضائیه و دادگاه در جریان این اخبار قرار می‌گیرد، چرا برای دریافت پرونده اقدام نمی‌کند؟ اگر پرونده مربوط به این فرد غیرواقعی است، چرا با کسانی که اقدام به اتهام‌زنی می‌کنند، برخوردی صورت نمی‌گیرد؟ اگر این پرونده‌ها واقعی است، چرا با این فرد متخلف برخوردی صورت نمی‌گیرد؟ به همین دلیل است این مسئله به ضرر خودشان است. 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به‌هرحال قوه قضائیه وظیفه دارد با رعایت قانون به جرایم رسیدگی کند. این‌که در رسانه‌ها بگوییم فلان مسئول متخلف است، درست نیست. این‌که بدون صدور حکم قضائی اتهام بزنیم، درست نیست. درصورتی که من مرتکب تخلفی شده و متهم به اتهامی هستم، قوه قضائیه حق ندارد من را به‌عنوان محکوم معرفی کند؛ بلکه باید به اتهاماتم رسیدگی شود و درصورت اثبات به‌صورت قضائی به این تخلفات برخورد شود، نه این‌که در رسانه‌ها اتهام‌زنی کنند.

محکوم کردن پیش از محاکمه مغایر با بی‌طرفی قضائی است

او گفت: متاسفانه شاهد هستیم پیش از انجام محاکمه، به افراد اتهام‌زنی می‌کنند؛ بلکه درست این است که ابتدا به‌صورت عادلانه محاکمه انجام شود و پس از انجام محاکمه نظر نهایی اعلام شود و این درحالی است که شاهد هستیم پیش از انجام محاکمه، نظر نهایی اعلام می‌شود و سوال اینجاست که این چه‌طور بی‌طرفی است؟!! محکوم کردن پیش از محاکمه مغایر با بی‌طرفی قضائی است.

قوه قضاییه با اتهام‌زنندگان به نزدیکان رییس‌جمهور برخورد کند

نماینده اصلاح‌طلب مردم تبریز در مجلس با بیان این‌که قوه قضاییه باید از اتهام‌زنندگان درخواست کند که اگر پرونده‌ای دارند، برای بررسی به دستگاه قضا تحویل دهند، یادآور شد: قوه قضاییه باید درصورتی که این افراد پرونده مستندی ندارند یا پرونده‌ها و اسنادشان مستدل نیست، با آن‌ها برخورد کند؛ نمی‌توان به هر کسی اتهام زد.

اهانت‌کنندگان به هاشمی شخصیت خود را معرفی می‌کنند

نایب رییس نخست مجلس شورای اسلامی همچنین در واکنش به اهانت‌ها به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که حتی پس از درگذشت او نیز ادامه دارد، با اشاره به حدیثی از امام حسین (ع) گفت: امام حسین (ع) هنگامی که مقابل نمازشب‌خوان‌ها قرار گرفت، گفت اگر دین ندارید، لااقل آزاده باشید. درواقع آزادگی اهمیت بیشتری دارد. کسی که نامردی می‌کند و حرف‌های ناجوانمردانه می‌زند، درواقع شخصیت خود را معرفی می‌کند و نیازی به این حرف‌ها نیست.

فعلاً قصد ندارم نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شوم

پزشکیان در پاسخ به سوالی درباره احتمال حضورش در انتخابات ریاست‌جمهوری به‌عنوان گزینه جایگزین روحانی، اعلام کرد: این صحبتی است که عده‌ای مطرح می‌کنند و بنده از آن بی‌خبرم. درواقع آن‌چنان بی‌خبر هم نیستم، چرا که بعضاً چنین مسائلی را با خودم هم مطرح می‌کنند اما واقعیت این است که شخصاً در مقطع فعلی چنین برنامه‌ای ندارم.

چرا باید رییس‌جمهور مستقر کشور ردصلاحیت شود؟!

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در واکنش به برنامه رسانه‌ای مخالفان دولت برای القای این‌که روحانی پیش از انتخابات ردصلاحیت خواهد شد، گفت: سوال اینجاست که چرا باید رییس‌جمهور مستقر کشور ردصلاحیت شود. چرا هر روز پشتوانه‌های اجتماعی و سیاسی را از دست می‌دهیم.

چرا همه روسای جمهور و مجلس پس از اتمام دوره ضدنظام نامیده می‌شوند

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: فردی به میدان آمده و با رای مردم رییس‌جمهور این مملکت شده و هنوز یک دوره از فعالیتش نگذشته، می‌خواهند ردصلاحیتش کنند. این سوال به ذهن خطور می‌کند که در این مملکت چه کار کرده‌ایم که هر کسی که به میدان می‌آید و یک دوره رییس‌جمهور می‌شود یا رییس مجلس می‌شود، بلافاصله به ضد نظام و جمهوری تبدیل می‌شود.

چه اتفاقی در این نظام افتاده که هرکسی به میدان می‌آید، خائن، جاسوس و فتنه‌گر معرفی می‌کنند 

او تصریح کرد: بنابراین یک جای کارمان مشکل دارد و مشکل از این افراد نیست. باید ببینیم کجای کارمان ایراد دارد که هر کسی به میدان می‌آیند تا مسئولیتی بپذیرد، از فردا برایش پرونده می‌سازیم و آبرویش را می‌بریم. یعنی همه این افراد خائن و جاسوس و فتنه‌گر بودند؟!

نماینده اصلاح‌طلب مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شاید بتوانیم بپذیریم که یک یا دو نفر از این افراد واقعاً منحرف شده باشند اما چگونه ممکن است که همه مشکل‌دار باشند. در این نظام چه اتفاقی می‌افتد که هرکسی به میدان می‌آید قابل‌تایید و انقلابی است و به محض اینکه از میدان خارج می‌شود، هزار مشکل پیدا می‌کند.

هیچکس بیشتر از خاتمی، هاشمی و موسوی به این نظام خدمت نکرده است

پزشکیان خاطرنشان کرد: کسانی که در این مملکت تلاش کرده‌اند را باید قدر بدانیم. آیا کسی از هاشمی، خاتمی و موسوی بیشتر به این نظام خدمت کرده است. این افراد همگی عیب‌هایی هم داشته‌اند اما قطعاً نکات مثبت فراوانی نیز داشته‌اند. نمی‌گوییم که این افراد هیچ عیب و نقصی نداشته‌اند، همه عیب دارند اما هرچه در چنته داشتند، برای مردم و انقلاب گذاشتند.

پزشکیان در پایان تصریح کرد: عیب‌ها و ایرادهای این افراد را ببینیم اما زحمات و خدماتش را نادیده نگیریم. نباید اینقدر نامرد باشیم که همه خوبی‌ها را به‌خاطر چند اشکال نادیده بگیریم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
0
0
اگرمنظور شما از خدمت چپاول بیت المال وغارت حقوق ملت است درست گفته ای!!!!!
ایرانی
-
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
0
0
باید بسنجید که حجم خدمت درمقابل به اصطلاح عیب یا خیانت یا عدم درک درست از دشمن یا همکاری یا هم سوئی با دشمن چقدر است استفاده مجدداز افرادی درپستهای کلیدی وسطح بالای مملکتی با داشتن موارد فوق درست نیست چون ملت ایران بزرگ است ومردان خدوم زیادی دارد قرار نیست فقط آنها بکار گیری شوند پس مهلت بدهید افراد دیگری که دلسوز نظام ومردم وکشور هستند امور مملکت را با انتخاب درست به دست بگیرندعاقبت زمین به دست صالحان است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
0
0
آقای نماینده اصلاح طلب چرا اینها در مقابل نظام وولایت ایستادند و موسوی وخاتمی مردم را به شورش های خیابانی کشاندند ایا این موارد فراموش شده است شهدا به نظام خدمت کردند نه خاتمی وموسوی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
0
0
درتایید اظهارات دکتر ونماینده محترم آذربایجان درمجلس اضافه مینماید افرادذکرشده بدلیل خدمتگذارصادق بودن ویارواقعی امام وپیروواقعی خط امام بودن محبوب ترین شخصیتهای نظام هستند وامت طی النتخابات آزادبارای قاطع دوباربیش از20میلیونی به خاتمی قهرمان وهاشسمی رفسنجانی درانتخابات خبرگان ونخست وزیرمحبوب امام این واقعیت رابه اثبات رساندند وعلی رغم سمپاسیای وخالفین اندیشه وخط امام محبوبیتشان درنزد اکثریت ملت بی سابقه است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
0
0
معلومه که خدمات زیادی کرده خدمتی بزرگتر از فتنه 88شاید تو خواب بودی
نظر شما
در زمینه ی انشار نظرات مخاطبان رعایت چند نکته ضروری است
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید خبر داغ مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است خبر داغ از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب, توهین یا بی احترامی به اشخاص ,قومیت ها, عقاید دیگران, موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است. نظرات پس از تایید مدیر بخش مربوطه منتشر میشود.
نام:
ایمیل:
* نظر: