رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد:
تمدید مهلت بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم مالیاتی
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از تمدید مهلت بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم مالیاتی تا چهارم آبان ماه خبر داد.
لبنیات باز هم گران شد/دامداران مقصرند یا کارخانه‌ها؟
برخی برندهای لبنی باز خودسرانه و بدون رعایت دستورالعمل اقدام به افزایش قیمت کردند و دلیل آنرا افزایش شیرخام بیان می‌کنند در حالیکه دامداران چنین ادعایی را نمی‌پذیرند.
لکسوس سال آینده خودرو تمام الکتریکی عرضه می‌کند
شرکت خودروسازی لکسوس، زیرمجموعه تویوتای ژاپن، قصد دارد، سال آینده میلادی یک خودرو تمام الکتریکی به بازار عرضه کند.
بیزینس کشتی‌های موشک‌خورده جنگ
جنگ که شد، هیچ جای کشور در امان نبود؛ از کشتی‌های باری گرفته که آذوقه ملت را تأمین می‌کردند تا کشتی‌های جنگی، هدف موشک‌ طرف قرار می‌گرفتند و در چنین شرایطی همه کشتی‌های غرق‌شده در اعماق دریا آرام می‌گرفتند.
صنعت خودرو و این همه تیر طعنه!
داود نوروزبیگی کارشناس ارشد رسانه و صنعت در یادداشتی نوشت:عجیب است، اینهمه ناراستی در مواجهه با صنعتی که هم از آن بهره کشی می کنیم، تا منافعمان را تامین کند و هم نمی خواهیمش!
پارادوکس خودروسازان برای نصب فیلتر دوده
نماینده دانشگاه تهران در جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوای کلان شهرها گفت: خودروسازان می‌گویند که برای کاهش آلودگی سواری دیزل از فیلتر دوده استفاده می‌کنیم، این در حالی است که ادعا می‌کنند به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانند برای خودروهای سنگین دیزل، فیلتر دوده نصب کنند و این موضوع پارادوکسی است که جواب قانع کننده‌ای برای آن ندارند.
تورم مهرماه به ۴۲ درصد رسید
رئیس مرکز آمار ایران گفت: تورم سالانه منتهی به مهرماه امسال، به ۴۲ درصد رسید.
مجله شماره 266 بانک ملی ایران منتشر شد
دویست و شصت و ششمین شماره مجله بانک ملی ایران با موضوع ضرورت ها و اهمیت جذب منابع ارزان قیمت از سوی شعب بانک منتشر شد.
17 میلیون تراکنش مالی موفق در بله ثبت شد
در تابستان امسال 17 میلیون تراکنش مالی موفق در اپلیکیشن «بله» ثبت شد که نسبت به فصل بهار 17 درصد رشد داشته است.
چشم امید تولیدکنندگان به بانک ملی ایران
در سالی که «رونق تولید» نام گرفته است، بانک ملی ایران اقدامات عملیاتی قابل توجهی به منظور کمک به بنگاه های اقتصادی و صاحبان آنها انجام داده تا نقش خود را در این بخش تا حد امکان ایفا کند.
اعطای ۵.۰۰۰ میلیارد ريال تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان در ۴ ماه توسط بانک آینده
بانک آینده، در راستای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان و فنآورمحور، ظرف مدت چهار ماه، مبلغ ۵.۰۰۰(پنج هزار) میلیارد ريال، تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان اعطا نموده است.
خریداران سکه و دلار باز هم ضرر کردند
در میان بازارهای ارز و سکه که سرمایه‌گذاران خود را به کام ضرر کشاند، بازار سرمایه در نیمه نخست امسال سود ۶۷ درصدی را به سرمایه‌گذارانش داد.
ثبت‌نام مسکن ملی در ۱۰ استان از نیمه آبان
سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه از آغاز ثبت نام متقاضیان طرح ملی مسکن در ۱۰ استان خبر داد. اوایل شهریور امسال ثبت نام این طرح از استان کرمان آغاز شده بود.
تامین قطعات خودرو با ارز آزاد دلیل افزایش قیمت است/ حدود ۱۸ هزار تعهد از گذشته باقی مانده که باید به مردم تحویل داده شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قطعات خودرو در گذشته با ارز دولتی، سپس ارز آنها نیمایی تامین می‌شد اما اکنون با ارز آزاد تامین می‌شوند که بخشی از موضوع افزایش قیمت به همین دلیل است.
زیان انباشته بانک دی به ۱۰ هزار میلیارد تومان نزدیک شد + سند
زیان انباشته این بانک تا پایان بهار ۹۸ نزدیک به ۹/۵ هزار میلیارد تومان بوده است.
ثبت نام متقاضیان مسکن دولتی در سیستان و بلوچستان
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بدون برنامه نیازسنجی مسکنی ساخته نمی‌شود از ثبت نام متقاضیان مسکن دولتی در سیستان و بلوچستان خبر داد.
قیمت دلار در اول آبان ۹۸
قیمت دلار صرافی‌های بانکی در اولین روز از آبان ماه سال ۹۸ با صد تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان تعیین شد. قیمت یورو نیز با کاهش صد تومانی مواجه شد و ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان رسید.
وزیر صنعت: تولید پژو ۴۰۵ امسال و سه نوع پراید سال آینده متوقف می‌شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت از توقف تولید ۴ خودرو در سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ خبر داد و در ادامه گفت" اصلاح ساختار و ساماندهی صنعت خودرو یکی از برنامه های جدی وزارت صمت است."
شیر گران نشده است
مدیر عامل اتحادیه مرکزی دامداران گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار از تیر ماه، قیمت پایه شیر ۲ هزار و ۳۹۰ تومان در دامداری تعیین شده که این قیمت، تاکنون هیچ افزایشی نداشته است.
موبایل دیگر گران نمی‌شود
برخی فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند که قیمت موبایل افزایش نخواهد یافت؛ چرا که با افزایش تعرفه‌ گمرکی برای گوشی‌های مسافری، قیمت گوشی‌های شرکتی پایین‌تر از گوشی‌های مسافری می‌شود؛ علاوه بر این‌که گوشی‌های شرکتی همه گارانتی دارند اما گوشی‌های مسافری بدون گارانتی هستند.
سخن روز